CS UNIVERSITATEA CRAIOVA – ACADEMICA CLINCENI 5-0. Spectacol pentru echipa lui Laurenţiu Reghecampf

CS Universitatea Craiova a învins-o categoric pe Academica Clinceni, scor 5-0, în ultimul meci al rundei cu numărul 12 din Liga 1.

18 oct. 2021, 20:46

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA – ACADEMICA CLINCENI 5-0.

CS Universitatea Craiova obține a treia victorie consecutivă în Liga 1 și încheie runda cu numărul 12 pe locul 5, cu 22 de puncte, la două distanță de podium. Academica așteaptă în continuare prima victorie stagională. Este ultima în clasament, cu doar 3 puncte. Etapa viitoare, ilfovenii primesc vizita celor de la UTA.

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA – ACADEMICA CLINCENI live score:

Min. 90: 5-0, Roguljic înscrie la debut.

Min. 71: 4-0, AUTOGOOOL! Denis Ventura înscrie în propria poartă!

Min. 53: BARĂ! Lyes Houri execută penalty-ul, dar mingea loveşte transversala.

Min. 24: bancu face 3-0!

Min. 14. 2-0 pentru echipa lui Regehcampf, Markovici înscrie din careul mic

Min. 11. Gool CSU Craiova, Nistor deschide scorul pentru olteni.

Min. 1: A început meciul! markovici aproape să deschidă scorul chiar la prima fază

Laurenţiu Reghecampf, precizări de ultimă oră: „Nu m-am gândit să plec, nu părăsesc pe nimeni”

Nu mi-e teamă de relaxarea jucătorilor, știu ce pregătim zi de zi la antrenament. Important e ca ei să intre cu o determinare foarte bună, au tot ce e nevoie pentru a câștiga cele 3 puncte. Ne-am pregătit foarte bine în pauza competițională”, a declarat înainte de meci Laurențiu Reghecampf, antrenor CS Universitatea Craiova.

FCSB și-a găsit sponsor principal după falimentul City Insurance. Gigi Becali: „Sunt și unii care fac cazane!”

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA – ACADEMICA CLINCENI LIVE VIDEO ONLINE STREAMING. Ultima oară când oltenii au sărbătorit după un meci cu Academica a fost când au întâlnit-o prima oară, în iulie 2019. S-a terminat 3-2, dar pentru victorie au tremurat până-n ultimul minut al prelungirilor (90+5), la supergolul lui Vasile Constantin. Apoi au urmat numai dezamăgiri: 5 partide, 3 remize și două eșecuri.

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA – ACADEMICA CLINCENI LIVE VIDEO ONLINE STREAMING Digi Sport

CSU Craiova: Pigliacelli – Căpățînă, M. Constantin, V. Găman, N. Bancu – Nistor, Al. Crețu, Houri – Gustavo, Markovic, A. Ivan
Rezerve: D. Lazar – Vătăjelu, Bălașa, Mateiu, A. Ivanov, Roguljic, Baiaram, Cîmpanu, Fedele
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Clinceni: Șt. Dobre – Fl. Achim, Ventura, Bilali, P. Pîrvulescu – Moulin, Cascini – Vanzo, Chandarov, De Amorim – Omoh
Rezerve: G. Ureche – Pashov, Vellios, R. Ion, Cioiu, Kazlauskas, Patriche Nichita, V. Dumitrache, Goma
Antrenor: Ionuț Chirilă

Stadion: „Ion Oblemenco”, Craiova
Arbitru: Sorin Costreie / Asistenți: Andrei Constantinescu, Adrian Vornicu

Ultima clasată, Academica Clinceni, are doar trei puncte acumulate în primele 11 etape. Ilfovenii sunt singura echipa fără succes în actuala ediție de campionat.

Meciul din această seară va fi arbitrat de Sorin Costreie, care va fi ajutat de asistenții Andrei Constantinescu și Adrian Vornicu.