CSM Bucureşti, victorie URIAŞĂ pe terenul lui Krim Ljubljana în LIGA CAMPIONILOR

CSM Bucureşti s-a impus, sâmbătă, pe terenul lui Krim Ljubljana, într-un meci contând pentru grupa principală din Liga Campionilor.

04 feb. 2017, 17:31

CSM Bucureşti a câştigat cu 24-21 şi păstrează şanse pentru accederea în sferturile de finală ale competiţiei. Bucureştencele au controlat în totalitate prima repriză, reuşind să intre la cabine cu un avantaj de cinci goluri (14-9). Chiar dacă în repriza a doua CSM a mai redus din intensitate, elevele lui Aurelian Roşca au reuşit să-şi menţină avantajul şi să câştige disputa.

În celălalt meci din grupă, Larvik a învins-o pe Midtjylland, scor 24-22.

Etapa trecută, CSM a remizat pe teren propriu cu Larvik, scor 26-26, în timp ce Krim a fost surclasată de Gyor, scor 22-39.