CSU Craiova – CFR Cluj 2-1 în etapa a 22-a din Liga 1. VEZI CLASAMENTUL

CSU Craiova s-a impus, sâmbătă, în faţa lui CFR Cluj, scor 2-1 într-un meci din etapa a 22-a din Liga 1. Din minutul 81, gazdele au jucat în 10, după eliminarea lui Alex Băluţă.

16 dec. 2017, 20:21

CSU Craiova a început meciul în forţă, dar CFR Cluj a echilibrat disputa spre mijlocul primei reprize. În minutul 45, Băluţă a marcat cu capul, pentru 1-0, după un pas greşit la ofsaid al defensivei adverse. Imediat după pauză, Mitriţă a executat fabulos o lovitură liberă de la 25 de metri şi a dus scorul la 2-0. CFR a redus din diferenţă prin Urko Vera, 2-1, care a marcat la prima atingere de balon. În minutul 81, Băluţă a văzut al doilea galben şi a fost eliminat.

CSU CRAIOVA – CFR CLUJ 2-1 (1-0) REZUMAT VIDEO AICI

Băluţă 45, Mitriţă 51 / Urko Vera 61

CSU Craiova: Calancea – Popov, Kelici, Martici – Briceag, Zlatinski, Mateiu, Bancu – Mitriță (63 Gustavo), Băluță, Burlacu (78 R. Popa).

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, A. Mureșan, Camora – L. Rus (85 Nouvier), Culio – Deac, Djokovic (62 Urko Vera), Păun (69 Mailat) – Omrani.

– tot sâmbătă s-a jucat meciul Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş 1-1 (M. Cristescu 49 / Chamed 61)