CSU Craiova – FC Botoşani 5-1 în prima manşă din semifinalele Cupei României VIDEO

CSU Craiova s-a impus, joi, cu 5-1 în meciul cu FC Botoşani din prima manşă a semifinalelor Cupei României. În cealaltă semifinală Hermannstadt a învins pe Gaz Metan cu 1-0.

19 apr. 2018, 19:22

Oltenii au marcat după 12 minute, când Băluță a deschis scorul cu un șut bine plasat. 2-0 s-a făcut în minutul 30, când același Băluță a fructificat o pasă a lui Mitriță. Minutul 35 a adus golul de onoare al moldovenilor. Acsinte a reluat fantastic de la 15 metri, directî n vinclu. La pauză a fost 3-1 după ce Gustavo a transformat un penalty obținut tot de el. Tot Craiova a mai marcat și după pauză. Mitriță (65) și același Băluță (83), care a reușit o triplă, au răsucit cuțitul în rana celor de la Botoșani. CS U e cu un pas și jumătate în finala Cupei României, unde va da peste Hermannstadt sau Gaz Metan (1-0 în tur).