CSU Craiova – Sepsi 1-0 în etapa a 24-a din Liga 1. VEZI CLASAMENTUL

CSU Craiova a câștigat, duminică, partida cu Sepsi Sf. Gheorghe, la limită, scor 1-0, în etapa a 24-a din Liga 1, şi s-a apropiat de primele două clasate, CFR Cluj şi FCSB.

11 feb. 2018, 20:39

Prima repriză a găsit-o în majoritatea timpului pe CS U Craiova în jumătatea oaspeților, însă marile ocazii le-au aparținut celor de la Sepsi. Alejandro Rodriguez și Obisevac l-au pus la încercare pe Mitrovici, care a avut de fiecare dată intervenții foarte inspirate.

Golul a venit în repriza a doua, când Gustavo a executat înşelător p lovitură liberă de la 30 de metri. Fotbalistul oltenilor a tras pe colțul lui Rîmniceanu, mingea a mușcat pământul, a lovit bara și a ajuns în poartă.

Până la final s-a jucat puțin fotbal și chiar dacă CS U n-a mai forțat, Sepsi n-a părut că are puterea de a înscrie.

CSU Craiova – Sepsi 1-0 (0-0)

Gustavo 62

CSU Craiova: Mitrovic – Popa, Kelic, Tiago Ferreira – Martic, Mateiu, Zlatinski, Briceag – Gustavo (79 Burlacu), Mitriţă (71 Bărbuţ), Băluţă.

Sepsi: Rîmniceanu – Dalmau, Viera, Obisevac, Sato – Gorrin (76 Hadnagy), Petrovikj – Oliveira, Tandia (55 I. Fulop), Hamed – Kuku (83 Al. Chiriţă).