CTP, atacat şi luat în râs de Cezar Ouatu: Dacă îl descopeream mai devreme, îl luam în backing vocal

Cezar Ouatu a fost invitat în emisiunea lui Cătălin Măruţă, unde a vorbit despre Eurovision şi despre atacurile aduse la adresa lui de jurnalistul Cristian Tudor Popescu. Cântăreţul a declarat că sunt previzibile glumele legate de numele său, însă asta nu înseamnă nu l-au afectat.
Alina Costache
22 mai 2013, 19:58
CTP, atacat şi luat în râs de Cezar Ouatu: Dacă îl descopeream mai devreme, îl luam în backing vocal

„Eu vreau să-i spun domnului Popescu că aşa cum dumnealui are un tată Popescu şi duce cu mândrie numele aşa duc eu cu mândrie numele de Ouatu. Ieri a fost o zi grea pentru că s-au împlinit trei ani de la moartea tatălui meu şi pe mine mă jigneşte această glumă previzibilă cu Ouatu. Ăsta e numele meu de familie. Eu îl respect ca jurnalist şi cam atât. Pe partea vocală, dumnealui are un registru de cap şi un falset extraordinar. Din păcate a fost prea târziu, că îl luam ca backing vocals la Malmo. Cred că s-ar fi riscat”, a declarat Cezar.

Cristian Tudor Popescu a cântat în direct la un post de radio la sfârşitul lunii aprilie. În cadrul rubricii pe care o are la un post de radio, scriitorul şi jurnalistul Cristian Tudor Popescu a reprodus un fragment din melodia cu care dorea să intre, în liceu, la cor. Ba chiar mai mult, jurnalistul a cântat şi un fragment din piesa lui Cezar Ouatu, care va reprezenta România la Eurovision. Despre cel care a reprezentat România la Eurovision, jurnalistul a precizat: „Extrage din zona tiroidei un fel de triluri de bibiloi sugrumat”.

Cezar Ouatu a ieşit pe locul 13 la ediţia din acest an a Eurovisionului, însă este numărul 1 pe YouTube, având cea mai vizualizată melodie din cadrul concursului.

Citeşte şi: Andrea Bocelli, încântat de vocea lui Cezar Ouatu: Nu exclude o colaborare cu românul

DailyBusiness
Cluj: Aproximativ 1.700 de posturi ar putea fi reduse în administrațiile locale
Spynews
Oana Ciocan nu-l mai vrea pe Jador în viața ei? Mesaj cu subînțeles: „Am renunțat...”
Fanatik.ro
Ce se întâmplă, de fapt, la Academia lui Gică Hagi. Secretul „Regelui” a fost dezvăluit: “Cel mai bun mereu
Capital.ro
Se schimbă ora! România trece la ora de vară. Se dă ceasul cu o oră înainte. Ora 03:00 va deveni ora 04:00.
Playtech.ro
Două ţări europene caută muncitori pentru sezonul estival. Se dau salarii de 3.000 de euro, mesele şi cazarea fiind incluse
Adevarul
Destinația surpriză unde poți face o vacanță de o săptămână cu mai puțin de 300 de euro: atrage tot mai mulți turiști
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Unde a ajuns mama biologică a Măriucăi, fetița adoptată de Luminița Anghel. Dezvăluiri controversate făcute de David Pușcaș: „Cerșește la Unirii”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un copil de 10 ani și-a pierdut viața în Prahova, după ce mașina familiei s-a izbit violent de un TIR plin cu paleți
iamsport.ro
Incredibil! Ce i-a spus MM Stoica lui Gigi Becali după prima săptămână a lui Mirel Rădoi la FCSB: ”Gata, la revedere!”
MediaFlux
Putin face o ofertă pace. Rusia propune SUA un târg pentru a înceta războiul
stirilekanald.ro
S-a dat lege! Miercuri e zi liberă!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj