CTP, după înfrângerea lui Halep: „Nu m-am mai uitat la ultimul set, ştiam ca va pierde!”

Simona Halep a fost eliminata in trei seturi de Johana Konta in sferturile de finala de la Miami.

30 mart. 2017, 10:26

Cristian Tudor Popescu a reactionat imediat dupa partida.

Simona Halep, contre dure cu antrenorul Darren Cahill. VEZI DIALOGUL

„Ciudata caderea Simonei. Pana la Pana la 6-3, 5-4, servind pentru meci, a jucat solid, fizic si tactic. si, dintr-odata, inca de la primul serviciu al ghemului de meci, am vazut-o moale, dezarticulata. In tie-break a condus cu 5-3 si din nou aceeasi anestezie stranie i-a inmuiat miscarile, facand-o sa comita greseli proaste, pasive. Usor uimita, Johanna s-a agațat de ce i s-a oferit si a castigat setul. La setul 3 nu m-am mai uitat, dupa ce am vazut si auzit cum l-a repezit Simona pe Darren Cahill, chemat de ea la banca pentru sfaturi. Stiam ca nu mai are nicio sansa. Simona a avut o ora de joc bun, dar, pe urma, sa ma ierte Dumnezeu, parca n-ar fi vrut sa castige…” a scris CTP pe Republica.

Simona Halep, capăt de drum la Miami. A fost eliminată în trei seturi de Johanna Konta