Cu ce se ocupă Brigitte și Florin Pastramă în Dubai. „Îți trebuie foarte mulți bani ca să îți meargă bine acolo”

Brigitte s-a mutat în Dubai pentru fiica ei, principala sa dorință fiind să o țină la distanță de anturajele nepotrivite din România. Atât ea, cât și Florin Pastramă se străduiesc să facă împreună bani din afacerile deschise.
Filip Stan
04 nov. 2024, 09:36
Cu ce se ocupă Brigitte și Florin Pastramă în Dubai.

Brigitte s-a mutat în Dubai pentru fiica ei, principala sa dorință fiind să o țină la distanță de anturajele nepotrivite din România. Atât ea, cât și Florin Pastramă se străduiesc să facă împreună bani din afacerile deschise.

Citește și: Brigitte Pastramă, la un pas de divorț? Postarea care confirmă problemele din căsnicie: „Când un bărbat își lasă femeia…”

Brigitte și Florin Pastramă au afaceri în Dubai

Brigitte a hotărât să locuiască în Dubai pentru fiica ei, iar Florin Pastramă, soțul ei, nu a fost de acord să se mute, așa că face naveta. Cei doi și-au deschis afaceri în Dubai.

„Am încercat să facem o afacere, de fapt ne-am deschis o firmă și facem design interior și renovări, facem ceea ce am făcut și în România și ne pricepem cel mai bine. Cred că îți trebuie foarte mulți bani ca să îți meargă bine acolo, dacă nu, ai doar cât să supraviețuiești. Consider că dacă le-am fi făcut în România, am fi câștigat de 3 ori mai mult”, a mărturisit aceasta în cadrul emisiunii Online Story by Cornelia Ionescu.

În același timp, vedeta a vorbit și drespre relația cu soțul ei, care a ales să rămână în România pentru a se ocupa de afaceri.

„Este un sacrificiu pe care l-am făcut mutându-mă cu Sara în Dubai pentru că eu și cu Florin suntem 75% din timp despărțiți. El este cel care are grijă de business-ul nostru, iar eu sunt cea care e mai apropiată de Sara și sunt în Dubai. Am încercat să facem și invers, dar Florin nu s-a adaptat foarte bine acolo și am decis să stau eu acolo”, a mai spus aceasta.

În același timp, vedeta a recunoscut că i-a fost dificil să se acomodeze în Dubai și că prețurile locuințelor sunt mari.

„Cea mai mică chirie am plătit pe un studio, 3000 de euro. În momentul de față, proprietatea pe care am am valorează în jur de 460.000 de euro. Aveam banii de casă, dar nu aveam banii de acte și m-a ajutat sora mea. Trăiam pe ceea ce venea din România. Te rogi la Dumnezeu să te țină și a doua zi ca să poți să reziști.”, a mai adăugat ea.

Citește și: Brigitte Pastramă își vinde vila de lux din Pipera. Cât costă palatul cu cinci dormitoare, piscină și jacuzzi

DailyBusiness
George Simion, între tortul Groenlandei și fursecurile României. Ce a declarat liderul AUR
Spynews
Răsturnare șocantă în cazul crimei din Timiș! Un adult ar fi fost implicat în uciderea lui Mario. Ce declarații a făcut unchiul victimei
Fanatik.ro
Șocant! Corpul unui înotător rus a fost găsit fără cap și brațe. Sportivul era dat dispărut de 6 luni
Capital.ro
A murit cel mai iubit actor. S-a tras cortina. Doliu în film, televiziune și teatru
Playtech.ro
Locuitorii unei comune din România, impozit de 10.000 de lei pe locuinţe. Sunt de 30 de ori mai mari ca în alţi ani, acuzaţiile cetăţenilor
Adevarul
„Dă-ți pantalonii jos, acum!”. Momentul șocant în care un consilier local bate și umilește un elev în curtea unei școli din județul Galați
wowbiz.ro
Mario, adolescentul ucis în Cenei, și-a presimțit moartea?! Mesajele cutremurătoare pe care le-a postat pe internet înainte de tragedie: „Prietenul de azi, criminalul de mâine”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Unchiul lui Mario a DEZVĂLUIT cum și-a recunoscut unul dintre adolescenți fapta: „L-a omo... Vezi mai mult
iamsport.ro
Gigi Becali l-a înjurat pe jurnalistul Silviu Tudor Samuilă: ”Era ceva cu Nuțu Cămătaru...”
MediaFlux
Anunț de ultimă oră despre taxe și impozite în 2026. Promisiunea premierului Bolojan pentru români
stirilekanald.ro
VIDEO Detalii terifiante ies la iveală după moartea lui Mario. Oamenii legii au descoperit că trupul neînsuflețit a fost mușcat
Top 5 sloturi Yggdrasil