Cum au petrecut românii de Dragobete: Căsătorii, dansuri şi petreceri în cluburi VIDEO

Dragobetele, ziua îndragostiţilor la români, a fost sărbătorit vineri în toată ţara, atât în mod tradiţional, cât şi în cluburile care au fost luate cu asalt de tineri.
Romania TV
25 feb. 2012, 09:17
Cum au petrecut românii de Dragobete: Căsătorii, dansuri şi petreceri în cluburi VIDEO

O mulţime de cupluri şi-au unit destinele pentru o zi sau pentru o viaţă în ziua de Dragobete. Dacă unii au petrecut tradiţional, cluburile au fost şi ele pline de îndrăgostiţi dornici de distracţie.

Dacă la Târgu Jiu, Poarta Sărutului a fost, fără doar şi poate cea mai potrivită locaţie, la munte, tinerii au ales pârtia, unde se puteau căsători şi doar pentru o zi. În nord-estul ţării, la Iaşi, printre însurăţei s-a aflat şi un cuplu aflat la vârsta a treia, o doamnă de 78 de ani jurându-i credinţă veşnică alesului inimii sale, mai tânăr cu patru ani.

Dragobetele a fost sărbătorit şi în cluburi. De la declaraţii de dragoste, la petreceri sălbatice cu tigri şi şerpi, nimic n-a lipsit în această noapte de petrecere.

Cu jumatatea de mana sau in cautarea unei noi iubiri, tinerii s-au distrat toata noaptea.Vedetele nu s-au dat nici ele la o parte şi au sărbătorit în cluburi ziua îndrăgostiţilor, varianta românească.

„Dragobetele e o sărbătoare de dragoste pe care ar trebui să fim fericiţi că o avem şi ne putem bucura de ea. Eu sunt unul dintre oamenii care profită de orice lucru pozitiv şi frumos, să se bucure de dragoste”, a spus Bianca Drăguşanu.

O alta vedeta a serii a fost Margherita din Clejani. Câţiva tineri curajoşi au încercat să o impresioneze.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Cum arată casa în care s-a ascuns criminalul de 13 ani din Cenei, după moartea lui Mario. Ce s-a găsit în patul lui
Fanatik.ro
Crescut doar de mamă, unul dintre tinerii din microbuzul cu fanii lui PAOK a murit în același loc ca tatăl lui: ”Mi-am pierdut băiețelul cu ochi verzi”
Capital.ro
Noua carte de identitate electronică. Schimbare pentru milioane de români. Conține și semnătură electronică
Playtech.ro
Se întorc ninsorile în Bucureşti. Va ninge zile în şir în Capitală, conform meteorologilor
Adevarul
Românul brutar care a ajuns cioban în Spania și a câștigat de cinci ori mai mult. Acum are propria afacere: „Tot ce vindem este proaspăt”
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Vești bune pentru toți românii! Bolnavii vor putea efectua analize decontate toată luna. Anunțul a fost făcut de CNAS
iamsport.ro
Ultimatumul lui Gigi Becali: Charalambous și Pintilii riscă să fie dați afară de la FCSB după meciul cu Fenerbahce!
MediaFlux
Decizia care răstoarnă Guvernul! S-a aflat adevărul despre planurile lui Bolojan
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil