Cum l-a visat Constantin Enceanu pe Petrică Mîțu Stoian. „Mi-era teamă că nu reuşim să fugim cu el!” VIDEO

Constantin Enceanu nu poate trece nici acum peste moartea celui mai bun prieten al său, Petrică Mîțu Stoian, la mai bine de două săptămâni de când acesta din urmă a murit, la vârsta de 61 de ani!
Filip Stan
24 nov. 2021, 17:34
Cum l-a visat Constantin Enceanu pe Petrică Mîțu Stoian.

Cum l-a visat Constantin Enceanu pe Petrică Mîțu Stoian. Constantin Enceanu (58 de ani) este în continuare devastat după moartea lui Petrică Mîțu Stoian.

Cum l-a visat Constantin Enceanu pe Petrică Mîțu Stoian

Constantin Enceanu a fost invitat, miercuri, la emisiunea lui Cătălin Măruţă de la Pro TV, unde a dezvăluit că l-a visat pe Petrică Mîţu Stoian. „L-am visat azi-noapte! Pe mama mea am visat-o după 13 ani… Pe Petre l-am visat azi-noapte, mai era cu cineva… Imagine pe care am spus că am vrut să-mi rămână în memorie a fost, înainte să-i pună pânza preotul, eram la capatul lui… am vrut să-l privesc şi să-l strâng în braţe! Am pus mâna pe umerii lui, m-a trecut un fior rece, nu ştiu de ce, şi i-am zis părintelui „Da, părinte, acum puteţi să faceţi…”. Azi-noapte, aceeaşi imagine mi-a apărut în minte şi mai era cineva cunoscut pentru că ne străduiam să-l luăm de acolo, să fugim cu el! M-am trezit foarte speriat, era 2:30, şi nu-mi venea să cred”, a spus Constantin Enceanu.

Constantin Enceanu, decizie dureroasă după moartea lui Petrică Mâțu Stoian: „Îmi va fi foarte greu”

„Nu ştiu ce înseamnă visul ăsta! Cine ştie să le interpreteze.. m-aş bucura să-mi spună! Mi-era teamă că, aşa în vis, nu reuşim să-l luăm de acolo… Acea imagine mi-a rămas întipărită în minte! Nu pot să dorm mai mult de două-trei ore pe noapte”, a mai spus artistul.

Constantin Enceanu a încercat să-l convingă pe Mîţu Stoian de DOUĂ ori să nu se ducă la clinica pentru terapie hiperbară: „Aveam o presimțire că ceva este neregulă”

Constantin Enceanu a dezvăluit că a avut un concert la doar o săptămână după moartea lui Petrică Mîţu Stoian, la Tulcea. „Am ţinut un moment de reculegere şi lumea a aplaudat… Mi-a fost foarte greu să mă adun, încercam să mă muşc de buze… În simţeam aproape de mine! Primele trei melodii… aş fi vrut să-mi văd faţa, parcă nu eram eu! Săptămâna viitoare aveam un eveniment împreună, peste vreo lună de zile aproape, în preajma Sărbătorilor, nu știu… M-au sunat oamenii ăia, nu știu ce o să facem!”, a mai spus Constantin Enceanu.

DailyBusiness
VIDEO ALERTĂ pe Aeroportul Băneasa. Un avion de mic dimensiuni a ieșit de pe pista de aterizare. Traficul aerian a fost blocat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Steaua, victorie definitivă în procesul cu FCSB pentru marcă! Reacție fabuloasă a lui Florin Talpan când a aflat. Exclusiv
Capital.ro
Călin Georgescu a luat decizia. Anunț despre alegerile pentru Primăria Capitalei din 7 decembrie
Playtech.ro
Punctele de stabilitate la pensie: ce sunt, cine le primește și cum se calculează
Adevarul
Haos la sucursalele Intesa Sanpaolo Bank: Clienții nu-și pot încasa salariile, iar antreprenorii nu pot face plăți
wowbiz.ro
BREAKING NEWS! Accident CUMPLIT! Un autocar cu 50 de pasageri s-a răsturnat într-o prăpastie. Toți erau studenți
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Are 87 de meciuri pentru România, dar Gigi Becali nu l-a mai luat la FCSB pentru că ”avea probleme cu băutura”! Acum recunoaște: ”Are dreptate!” / ”M-am ascuns bine”
MediaFlux
Au intrat banii pe cardurile de alimente! Un milion de persoane au primit sumele, însă sute de mii de români încă așteaptă
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai