Cum s-a îmbolnăvit Nicuşor Dan de COVID-19: „Mi-a adus fetiţa de la grădiniţă”. Ce spune despre vaccinare

Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat că nu s-a vaccinat anti-COVID pentru că în urmă cu aproximativ jumătate de an a fost infectat cu noul coronavirus, după ce fetiţa sa a contractat infecţia la grădiniţă.
Filip Stan
31 oct. 2021, 13:05
Cum s-a îmbolnăvit Nicuşor Dan de COVID-19:

Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a povestit, la Prima Tv, că a fost diagnosticat cu COVID-19 în urmă cu aproape jumătate de an şi că în viitorul apropiat intenţionează să se vaccineze.

„După cum ştiţi, sunt un om de ştiinţă, sunt un om care vine din mediul academic, care citeşte, se informează şi ascultă de vocea ştiinţei. Mi-am vaccinat fetiţa. Nu m-am vaccinat pentru că am trecut prin coronavirus, mi-a adus fetiţa de la grădiniţă. Sunt cam cinci-şase luni de atunci. Mă voi vaccina şi în momentul în care mă voi vaccina o să aflaţi”, a afirmat Nicuşor Dan, la Prima Tv.

Citeşte şi: Nicuşor Dan mai vrea un mandat la Primăria Capitalei: „În administraţie lucrurile se petrec mai lent decât în viaţa reală, azi se vede ce ai făcut acum doi ani”

Incidenţa COVID-19 în Bucureşti continuă să scadă. În ce condiţii s-ar putea redeschide şcolile şi grădiniţele

Incidenţa COVID-19 în Bucureşti este, duminică, de 14,35 cazuri la mia de locuitori, potrivit DSP Bucureşti. Este a noua zi în care incidenţa scade în Capitală.

Cea mai mare valoare a fost atinsă pe 22 octombrie – 16.54 la mia de locuitori, conform DSP Bucureşti.

În urmă cu o lună, pe 30 septembrie, incidenţa COVID-19 în Bucureşti era de 6.64.

Citeşte şi: CERTIFICATUL VERDE va deveni OBLIGATORIU aproape peste tot. Documentul a fost depus la Parlament

DailyBusiness
Cât a ajuns să coste o franzelă albă după majorarea TVA-ului. Șeful ROMPAN anunță noi scumpiri: ”Prețul pâinii va mai crește. Avem impozite mai mari de plătit”
Spynews
Insula Iubirii. George Jaguarul, dezvăluiri din viața personală. Ispita, vânată de femei înainte să participe la emisiune: "Miere pentru albine"
Bzi.ro
De ce s-a îmbrăcat în alb Mihaela Rădulescu la înmormântarea lui Felix Baumgartner: Care este semnificaţia spirituală ascunsă a acestei culori – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Horoscop rune pentru săptămâna 4-10 august 2025. Mihai Voropchievici dezvăluie singura zodie norocoasă a săptămânii. Poate da marea lovitură
Capital.ro
Cea mai tristă veste despre Ion Iliescu. Din păcate, este adevărat. Spitalul Agrippa Ionescu a anunțat acum
Playtech.ro
Ion Iliescu, în stare critică. Medicii de la Spitalul SRI, vești triste despre starea fostului președinte. Se confruntă cu complicații severe
Adevarul
Ce urmează pentru Marcel Ciolacu după retragerea din fruntea PSD: „Cred că dorește și o mai mare pondere în nouă conducere”
wowbiz.ro
Anunț oficial! Cât vor fi bursele elevilor în anul școlar 2025-2026. Ministrul Educației a explicat care sunt criteriile de acordare: „Meritul trebuie să fie merit”
Evz.ro
Devoratoarele de bărbați. Topul vedetelor nimfomane
Prosport.ro
FOTO. „Asta e artă”. Vedeta a renunțat complet la haine de ziua ei
kanald.ro
Cutremur astăzi în România! Ce magnitudine a avut seismul și în ce zonă s-a produs
Cancan.ro
Anunț de ULTIMĂ ORĂ de la spitalul unde este internat Ion Iliescu: 'Este în stare critică!'
Capital.ro
A murit cel mai iubit actor. A fost un titan al filmului: Am pierdut un talent formidabil și un prieten drag. Odihnească-se în pace
StirileBZI
Au rămas fără case, iar sprijinul promis de Guvern abia le ajunge pentru o zugrăveală! Ajutorul rușinos oferit sinistraților
stirilekanald.ro
Ei sunt românii care au câștigat patru medalii de aur la Olimpiada Internațională de Informatică din Bolivia! România, pe primul loc pe podium
Ilie Bolojan a vorbit cu primarii despre scăderea cheltuielilor: „Statul român nu mai are capacitatea financiară să susţină în continuare cheltuielile actuale cu administraţia publică”