Cum s-a răzbunat Virgil Popescu (PNL) pe George Simion (AUR): „S-a produs inevitabilul”

Antipatia lui Virgil Popescu față de George Simion a trecut la nivelul următor. Liderul partidului AUR îl acuză pe oficialul PNL că l-a blocat pe Facebook. 
Filip Stan
15 sept. 2022, 16:37
Cum s-a răzbunat Virgil Popescu (PNL) pe George Simion (AUR): „S-a produs inevitabilul

Președintele formațiunii de opoziție a făcut anunțul pe pagina sa de Facebook.

„În seara asta s-a produs inevitabilul: Virgil Popescu m-a blocat pe Facebook”, a transmis președintele AUR.

Simion susține că ultima dată l-a ridiculizat pe Virgil Popescu în secțiunea de comentarii a unui video la care președintele AUR a primit mii de aprecieri.

„Tot ce îi semnalasem înainte de blocare că avea 370 de vizualizări. Comentariul meu ii făcuse 2200…”, l-a mai înțepat Simion pe Popescu.

Anunțul liderului partidului conservator a provocat o mulțime de reacții în social media:

  • „A rezistat destul ‘hoțul’. Felicitări, domnule George Simion!” – S. V.
  • „Nu te stresa George Simion, te urmărește de pe un alt cont 🙂” – B. V. S.
  • „Omul slab care nu are argumente de obicei jigneste și după blochează 😓” – T. I.
  • „Și pe noi, românii, ne tratează cu indiferență, o să plătească cu vârf 12 ani de pușcărie trădare de țară și confiscarea averii” – N. V.
  • „Îi cam tremură chiloții, de aia te-a blocat, mergem înainte, forță, doamne ajută!” – V. U.

 

George Simion așteaptă zeci de mii de români în stradă, la protestele antiguvernamentale

 

George Simion și societatea civilă pregătesc proteste antiguvernamentale de amploare în România. Evenimentul va avea loc pe data de 2 octombrie. Liderul AUR așteaptă zeci de mii de români în stradă.

Guvernul Ciucă sau cel puțin Virgil Popescu trebuie îndepărtat din funcție, susține liderul AUR.

„(…) Regimul Ceaușescu tăia curentul pentru a putea aloca energie pentru marile fabrici. La noi, pentru ce? Pentru bursa de la Viena, pentru Virgil Popescu?

Nu pot face mai mult cu 10% în Parlament, ați văzut ce s-a întâmplat cu legile justiției. Singura cale este o demonstrație mare, pașnică sper, nu cum se întâmplă acum la Baku, pentru a-l îndepărta pe Virgil Popescu de la Ministerul Energiei.

Vor ieși în stradă și pensionarii, am vorbit cu asociațiile. Sindicatele trebuie să se lămurească. Sindicatele din învățământ s-au retras în urma rușinii care s-a întâmplat în acest început de școală. Structurile de sindicat sunt funcționale. Nu prea mai văd sindicate în stradă”, a declarat Simion, la România TV.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
S-a unit trioul pe care Gigi Becali îl visează la FCSB! Florinel Coman, Denis Drăguș și Florin Tănase au făcut spectacol în vacanță. Video
Capital.ro
Banca blochează accesul la banii din cont. Situația în care nu se poate retrage cash. Documentul care trebuie prezentat
Playtech.ro
Cât costă o zi la mare pe litoralul românesc în iunie 2026. Prețurile la șezlonguri, cafea și bere în Mamaia, Constanța și Eforie
Adevarul
România rămâne campioana inflației în UE, cu un nivel de aproape trei ori peste media europeană. „Economia refuză să acorde girul acestor venituri”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un român din Italia și-a pierdut viața pe loc, după ce s-a izbit cu scuterul de un TIR. Cum s-a produs tragedia
iamsport.ro
Nicu Gheară, spaima fotbalului românesc? Momentul în care ”i-a înghețat” pe Gigi Becali și Dumitru Dragomir: ”Le era frică!”
MediaFlux
Pensie mai mică pentru mii de români. Ce se schimbă la recalculare
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?