Cum se menține Denise Rifai în formă. Iată la ce alimente a renunțat definitiv: „Sunt foarte atentă”

Denise Rifai are o siluetă de vis la cei 37 de ani ai săi. Moderatoarea tv a dezvăluit cum reușește să se mențină în formă. Ține o dietă destul de strictă după care se ghidează în fiecare zi. Sunt mai multe alimente la care a renunțat de dragul siluetei sale.
Alina Costache
28 iun. 2023, 11:36
Cum se menține Denise Rifai în formă. Iată la ce alimente a renunțat definitiv:

Denise Rifai are o siluetă de vis la cei 37 de ani ai săi. Moderatoarea tv a dezvăluit cum reușește să se mențină în formă. Ține o dietă destul de strictă după care se ghidează în fiecare zi. Sunt mai multe alimente la care a renunțat de dragul siluetei sale.

Citește și Ce nu i-ar accepta niciodată Denise Rifai unui bărbat: „Aici este punctul nevralgic pentru mine”

„Încerc să mănânc foarte curat, legume și carne, pește, un produs lactate pe zi, nu mai mult, că suntem femei și de la lactate reținem apă. Eu nu pun sare în mâncare absolut deloc. Doar condimentul, de la pui, de exemplu, sau de la pește. Legumele la grătar fără sare, salata fără sare. Condimentul de la carne – acolo nu fac rabat, dar nu pun eu sare extra. Noi, ca femei, nu avem nevoie de sare în plus. Încerc să nu beau deloc carbogazos, rar beau, o dată pe lună, de regulă când e foarte cald simt nevoia de ceva carbogazos. Și de la acid reținem apă. Apa minerală are sare în ea, e complicat, e nu consum așa ceva. Apa plată beau.”, a declarat Denise Rifai, potrivit ciao.

Denise Rifai evită consumul de băuturi carbogazoase

Denise Rifai încearcă pe cât posibil să evite consumul de băuturi carbogazoase. Spune că astfel de bătururi nu îi fac bine deloc și că preferă apa plată, ceaiul sau limonada care nu au zahăr.

Citește și Bianca Drăgușanu sare din proces în proces. Prezentatoarea TV le face scandal autorităților. Motivul pentru care a ajuns în instanță

„Nu consum pentru că am observat că mi se umflă picioarele, de exemplu. Și mi se pare dizgrațios. Mai ales când am câte o filmare. Nu există. De ce să pun în mine produse care-mi fac rău? Mai dau și bani ca să–mi fac rău? Eu consum doar apă plată, beau cafea, îmi place ceaiul negru, dar nu beau și ceai, și cafea. La o cafea beau și un pahar mare cu apă întotdeauna. Cafeaua deshidratează și atunci corpul trebuie hidratat. Iubesc limonada, dar și pe asta o fac fără zahăr, fără miere. Limonada în sine are carbohidrați, lămâia are zahăr, nu e că vai e acră… nu există așa ceva. Deci nu pun zahăr deloc.”, a mai dezvăluit ea.

DailyBusiness
VIDEO ALERTĂ pe Aeroportul Băneasa. Un avion de mic dimensiuni a ieșit de pe pista de aterizare. Traficul aerian a fost blocat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Fosta jucătoare de Top 10 WTA și-a făcut cont pe o aplicație de dating și a spus ce tip de bărbat caută. „Dacă ai de gând să faci asta, nu-mi scrie”. Foto
Capital.ro
Călin Georgescu a anunțat decizia. Lovitură pentru AUR și POT: Nu le-am cerut să vorbească!
Playtech.ro
Tabel actualizat 2025: la ce vârstă se pensionează militarii, polițiștii și angajații SRI
Adevarul
Noul Donbas al Ucrainei. Cum se transformă Transcarpatia, regiunea de la granița cu România unde trăiesc și mulți etnici români, într-un centru industrial
wowbiz.ro
BREAKING NEWS! Accident CUMPLIT! Un autocar cu 50 de pasageri s-a răsturnat într-o prăpastie. Toți erau studenți
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Bani în plus pentru pensionari! Suma intră direct pe card. Cine se bucură de ajutor înainte de Crăciun
iamsport.ro
Lucian Burdujan, zărit ”într-o stare deplorabilă”. A plecat departe de Capitală: ”Părea că se ascunde”
MediaFlux
Viitorul primar al Bucureștiului! Ce spun sondajele
stirilekanald.ro
„Am probleme mari!” Ștefania Szabo ascundea un secret care i-a adus moartea! Un preot i-a spus-o direct: „Tu nu prinzi sfârșitul anului!”
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai