CUPA ROMÂNIEI. ASA Târgu Mureş, a treia echipă calificată în sferturile de finală

ASA Tg. Mureş s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României-Timişoreana la fotbal, miercuri, după ce a surclasat pe Ceahlăul Piatra Neamţ cu scorul de 4-0 (1-0), pe teren propriu, în cadrul optimilor.

29 oct. 2014, 16:16

Argentinianul Nicolas Gorobsov a deschis scorul în finalul primei reprize (45), atacantul brazilian Henrique de Jesus Bernardo a majorat diferenţa imediat după pauză (47), din centrarea lui Gorobsov, după care Ioan Hora a ridicat scorul la unul de forfait (53). Claudiu Bumba (77) a marcat ultimul gol al meciului.

Gorobsov, cu un gol şi o pasă de gol, a fost desemnat omul meciului.

ASA este a treia echipă calificată în sferturi, după CS Mioveni (liga a doua) şi Steaua.

ASA Târgu Mureş – Ceahlăul Piatra Neamţ 4-0 (1-0), stadion ”Trans-Sil” – Târgu Mureş

Au marcat: Nicolas Gorobsov (45), Henrique de Jesus Bernardo (47), Ioan Hora (53), Claudiu Bumba (77).