CUPA ROMÂNIEI. Record absolut, nouă dintre cele 16 partide vor fi televizate. Programul meciurilor şi unde pot fi văzute

CUPA ROMÂNIEI. Nouă partide din şaisprezecimile de finală ale Cupei României la fotbal, programate în perioada 24-26 septembrie, vor fi televizate, potrivit unui anunţ făcut de Federaţia Română de Fotbal.

20 sept. 2019, 09:03
CUPA ROMÂNIEI. Record absolut, nouă dintre cele 16 partide vor fi televizate. Programul meciurilor şi unde pot fi văzute

CUPA ROMÂNIEI. Între meciurile televizate se numără UTA – Dinamo (16:30), Concordia Chiajna – FC Voluntari (19:15) şi U Craiova 1948 – U Cluj (21:30), programate marţi, Chindia Târgovişte – AFC Hermannstadt (16:00), CSM Reşiţa – Universitatea Craiova (18:45), FC Botoşani – CFR Cluj (21:30), care vor avea loc miercuri, şi FC Rapid – Politehnica Iaşi (18:45), Metaloglobus – FCSB (21:30), care se vor juca joi.

Iată programul complet, cu stadioanele pe care se dispută jocurile plus televizările:

Marți, 24 septembrie

Flacăra Horezu – Astra (stadion Treapt – Horezu, ora 16:30)
Foresta Suceava – Gaz Metan Mediaș (stadion Areni – Suceava, ora 16:30)
UTA Arad – Dinamo (stadon Motorul – Arad, ora 16:30, în direct la Digi, Look, Telekom)
Metalul Buzău – AFK Csikszereda (stadion Cornel Negoescu – Buzău, ora 16:30)
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Academica Clinceni (stadion Municipal – Turnu Măgurele, ora 18:00)
Concordia Chiajna – FC Voluntari (stadion Concordia – Chiajna, ora 19:15, în direct la Digi, Look, Telekom)
U Craiova 1948 SA – Universitatea Cluj (stadion Ion Oblemenco – Craiova, ora 21:30, în direct la Digi, Look, Telekom)

Miercuri, 25 septembrie

Chindia Târgoviște – AFC Hermannstadt (stadion Ilie Oană – Ploiești, ora 16:00, în direct la Digi, Look, Telekom)
CS Făurei – CS Mioveni (stadion Orășenesc – Făurei, ora 16:30)
Industria Galda – FC Petrolul Ploiești (Galda Arena – Galda de Jos, ora 16:30)
CSM Reșița – Universitatea Craiova (stadion Ion Oblemenco, ora 18:45, în direct la Digi, Look, Telekom)
FC Botoșani – CFR Cluj (stadion Municipal – Botoșani, ora 21:30, în direct la Digi, Look, Telekom)

Joi, 26 septembrie

Ripensia Timișoara – Sepsi OSK Sf. Gheorghe (stadion Electrica – Timișoara, ora 16:30)
Sănătatea Cluj – FC Viitorul Constanța (Cluj Arena – Cluj-Napoca, ora 16:30, în direct la Digi, Look, Telekom)
Fotbal Club Rapid – ACSM Politehnica Iași (stadion Gloria – Buzău, ora 18:45, în direct la Digi, Look, Telekom)
Metaloglobus București – FCSB (stadion Anghel Iordănescu – Voluntari, ora 21:30, în direct la Digi, Look, Telekom)


loading...