CUPA ROMÂNIEI. Record absolut, nouă dintre cele 16 partide vor fi televizate. Programul meciurilor şi unde pot fi văzute

Publicat: Vineri, 20 Septembrie 2019 12:03 // Actualizat: Vineri, 20 Septembrie 2019 12:03 // Sursa: romaniatv.net

CUPA ROMÂNIEI. Nouă partide din şaisprezecimile de finală ale Cupei României la fotbal, programate în perioada 24-26 septembrie, vor fi televizate, potrivit unui anunţ făcut de Federaţia Română de Fotbal.

CUPA ROMÂNIEI. Între meciurile televizate se numără UTA - Dinamo (16:30), Concordia Chiajna - FC Voluntari (19:15) şi U Craiova 1948 - U Cluj (21:30), programate marţi, Chindia Târgovişte - AFC Hermannstadt (16:00), CSM Reşiţa - Universitatea Craiova (18:45), FC Botoşani - CFR Cluj (21:30), care vor avea loc miercuri, şi FC Rapid - Politehnica Iaşi (18:45), Metaloglobus - FCSB (21:30), care se vor juca joi.

Iată programul complet, cu stadioanele pe care se dispută jocurile plus televizările:

Marți, 24 septembrie

Flacăra Horezu – Astra (stadion Treapt – Horezu, ora 16:30)
Foresta Suceava – Gaz Metan Mediaș (stadion Areni – Suceava, ora 16:30)
UTA Arad – Dinamo (stadon Motorul – Arad, ora 16:30, în direct la Digi, Look, Telekom)
Metalul Buzău – AFK Csikszereda (stadion Cornel Negoescu – Buzău, ora 16:30)
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Academica Clinceni (stadion Municipal – Turnu Măgurele, ora 18:00)
Concordia Chiajna – FC Voluntari (stadion Concordia – Chiajna, ora 19:15, în direct la Digi, Look, Telekom)
U Craiova 1948 SA – Universitatea Cluj (stadion Ion Oblemenco – Craiova, ora 21:30, în direct la Digi, Look, Telekom)

Miercuri, 25 septembrie

Chindia Târgoviște – AFC Hermannstadt (stadion Ilie Oană – Ploiești, ora 16:00, în direct la Digi, Look, Telekom)
CS Făurei – CS Mioveni (stadion Orășenesc – Făurei, ora 16:30)
Industria Galda – FC Petrolul Ploiești (Galda Arena – Galda de Jos, ora 16:30)
CSM Reșița – Universitatea Craiova (stadion Ion Oblemenco, ora 18:45, în direct la Digi, Look, Telekom)
FC Botoșani – CFR Cluj (stadion Municipal – Botoșani, ora 21:30, în direct la Digi, Look, Telekom)

Joi, 26 septembrie

Ripensia Timișoara – Sepsi OSK Sf. Gheorghe (stadion Electrica – Timișoara, ora 16:30)
Sănătatea Cluj – FC Viitorul Constanța (Cluj Arena – Cluj-Napoca, ora 16:30, în direct la Digi, Look, Telekom)
Fotbal Club Rapid – ACSM Politehnica Iași (stadion Gloria – Buzău, ora 18:45, în direct la Digi, Look, Telekom)
Metaloglobus București – FCSB (stadion Anghel Iordănescu – Voluntari, ora 21:30, în direct la Digi, Look, Telekom)

loading...
Comenteaza // Vezi comentarii
Loading...
Daca ti-a placut articolul, urmareste RomaniaTV.NET pe   facebook facebook sau  twitter twitter.
1
EUR
4.8378
RON
06 Jul
noapte 21 °
zi 36 °
Ultimele joburi adaugate
24 H