Dan Adamescu RENUNŢĂ la Oţelul Galaţi. Echipa caută URGENT investitori, altfel riscă să DISPARĂ

Narcis Răducan a fost mandatat să caute un nou finanţator pentru Oţelul Galaţi, Dan Adamescu anunţând că intenţionează să renunţe la susţinerea echipei.
Daniel Spătaru
26 mai 2014, 13:43
Dan Adamescu RENUNŢĂ la Oţelul Galaţi. Echipa caută URGENT investitori, altfel riscă să DISPARĂ

Viitorul echipei Oţelul Galaţi devine tot mai incert pe zi ce trece. Narcis Răducan, managerul general al echipei, s-a întâlnit vineri cu patronul Dan Adamescu, iar rezultatul nu este deloc încurajator, după cum anunţă cotidianul gălăţean Viaţă Liberă.

Citeşte şi Campioana de acum 3 ani, în pragul desfiinţării: La cum decurg lucrurile, clubul e sortit pieirii

Una dintre variante ar fi să găsim investitori, am fost mandatat să caut o astfel de soluţie„, a declarat Narcis Răducan. Cert este că nu sunt şanse să se plătească datoriile, singura variantă în care primarul Marius Stan a declarat că s-ar fi implicat pentru a găsi un grup de finanţatori.

Clubul Oţelul Galaţi a fost preluat în septembrie 2012 de The Nova Group, companie controlată de omul de afaceri Dan Grigore Adamescu.

Una din marile probleme o reprezintă presiunea timpului, Oţelul având nevoie de bani foarte repede pentru a-şi putea păstra jucătorii.

Citeşte şi Steaua aduce un nou MANAGER GENERAL. Este DUŞMANUL lui MM Stoica

DailyBusiness
Lavrov acuză declarații „inexacte” ale lui Rubio și cere clarificări privind rolul SUA în soluționarea conflictului din Ucraina
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Ousmane Dembele, hat-trick în 25 de minute în Norvegia – Franța! Balonul de Aur a scris istorie la Campionatul Mondial
Capital.ro
Se renunță la ora de vară. Schimbarea care îi vizează pe toți locuitorii țării. Unde se aplică
Playtech.ro
Cod roșu de caniculă și restricții de trafic în România. Județele unde se vor depăși 40 de grade
Adevarul
Infractor prins după o urmărire spectaculoasă. Un șofer și-a oferit mașina polițistului: „Urcați în spate!”
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Victor Pițurcă, făcut praf de fostul apropiat al lui Gigi Becali: ”E pervers. Nu are principii și caracter!”
MediaFlux
Rusia tună și fulgeră la adresa României. Gestul lui Emil Boc a enervat oamenii lui Putin: ”Este scandalos”
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?