Dana Budeanu intervine în SCANDALUL MOMENTULUI. „Cine e panaramă, domnule Nicuşor Dan?”

Nicușor Dan, candidatul susţinut în Bucureşti de PNL şi USR-PLUS, a făcut o declarație neinspirată care a pus paie pe foc într-o campanie deja tensionată. Acesta a prezentat un sondaj în care arăta că este aproape la egalitate cu Gabriela Firea, după care a susţinut că nu doreşte să îi spună fetiţei sale acasă că "o panaramă este mare vedetă".
Filip Stan
22 sept. 2020, 09:27
Dana Budeanu intervine în SCANDALUL MOMENTULUI.

„E o luptă de valori în care eu vreau ca fetiței mele să nu i se spună că o panaramă este mare vedetă, da? Și, din păcate, suntem cam la egalitate, da? Fiecare societate are panaramele ei, dar într-o societate normală ele stau undeva la periferie. Deci miza acestor alegeri, dincolo de trafic, apă caldă, poluare, școli, condiții de viață, este de fapt despre demnitate și este despre rezistența bucureștenilor la nesimțire, la spoială, la impostură”, a spus Nicușor Dan.

Gabriela Firea, după afirmaţiile lui Nicuşor Dan: „Je suis Panarama”

Gabriela Firea a reacţionat imediat după declaraţiile contracandidatului său. Aceasta a scris pe Facebook că este şi va fi mereu alături de toate femeile: „Am încercat să le uşurez viaţa pe cât posibil. Ele duc greul! Nu sunt „panarame”, cum zice un candidat. Ele sunt mame, bunici, fiice, sotii, prietene, iubite. Ca şi mine”.

Dana Budeanu, cea care a făcut mai multe dezvăluiri despre Nicuşor Dan, a intervenit în scandal.

„Cine e panaramă, domnule Nicuşor Dan? Gabriela Firea? Aşa vorbiţi despre un contracandidat? Aşa-i explicaţi fetiţei dumneavoastră? De ce? Ştiţi ce înseamnă? Chiar dacă. Este inadmisibilă o asemenea declaraţie profund misogină. Femeile nasc, cresc copii. Sunteţi un ipocrit, care daţi interviuri, pozând în marele familist, tată de fată, pe care o miză derizorie, aşa cum este cea electorală, reuşeşte să scoată din dumneavoastră pe cel care sunteţi cu adevărat”, a scris Dana Budeanu pe de Facebook.

Nicuşor Dan a venit cu precizări: „Sunt de 20 de ani în spațiul public și nu am folosit niciodată vulgarități. Persoanele pe care le-am avut în vedere sunt cele două agitatoare care vin și fac zgomot în fața sediului, care au perturbat mai multe evenimente electoral”.

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Scandal uriaș în showbiz! Fiica unei cântărețe din România ar fi fost jefuită de rude în Anglia. A intervenit poliția
Fanatik.ro
Rămâne Sepsi fără bani după ce Magyar l-a bătut pe Orban? Anunț oficial de ultimă oră
Capital.ro
Bilete la tratament balnear în 2026. Guvernul a aprobat oficial. Ce pensionari vor merge gratis
Playtech.ro
Viteza maximă de 80 de km/h și cantitate limitată de combustibil, printre măsurile luate în calcul de statele europene pentru a combate criza carburanților
Adevarul
Pățania unei românce în Maroc, unde a fost la un pas de a rămâne pe cont propriu în deşert: „Cea mai mare țeapă pe care am luat-o”
wowbiz.ro
Ultimul drum pentru Mihai și David, tinerii morți în accidentul din pădurea Snagov. Scene sfâșietoare de la înmormântare. Părinții victimelor, la capătul puterilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Sute de zboruri ar putea fi anulate în următoarele săptămâni, în Europa! Totul depinde de situația din Orientul Mijlociu
iamsport.ro
BOMBĂ! Rapid i-a găsit deja înlocuitor lui Gâlcă: un antrenor din SuperLiga! ”Am auzit că au semnat contractul”. Cât costă rezilierea înțelegerii actualului tehnician
MediaFlux
PAPARAZZI Șeful ITM București, Costel Grojdea, vine zilnic la instituție cu un Lamborghini Urus de 300.000 de euro FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Trump, avertisment șocant către Europa
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj