Dana Budeanu tună și fulgeră după ce Nicușor Dan a câștigat al doilea mandat: „Bucureștiul e o masă de spălați pe creier care votează de pe net”

Dana Budeanu a răbufnit după ce Nicușor Dan i-a luat fața Gabrielei Firea. Conform exit-poll-ului SOCIOPOL, Nicușor Dan rămâne primarul Capitalei. Candidatul susținut de Alianța Dreapta Unită a câștigat un nou mandat de primar general al Capitalei, cu 47% din voturile exprimate.
Alina Costache
09 iun. 2024, 23:12
Dana Budeanu tună și fulgeră după ce Nicușor Dan a câștigat al doilea mandat:

Gabriela Firea, candidatul PSD, s-a clasat pe locul al doilea, obținând 24% din voturi. În direct la România TV, Dana Budeanu a declarat că Nicușor Dan a fost votat de „bucureștenii spălați pe creier„. Criticul de modă este de părere că votanții actualului primar votează după cum le dictează vocea internetului.

Votanții din București sunt niște nobiluți, suferă de nobilism, care votează de dreapta indiferent cine e de dreapta pentru că sunt spălați pe creier.

La Cluj se votează de dreapta. Ăla așa cum e el, face lucruri. Ăla dacă nu făcea la Cluj ce-a făcut, nu mai ieșea niciodaă. În București, oamenii sunt fericiti cu sobolani, cu parcuri care cad pe ei, cu infrastructura 0, cu făcut nimic de când a plecat Firea pana azi. Asadar. Bucureștiul e o masă de spălați pe creier care votează de pe net.

Ăia sunt nobilii, eu nu am nicio problemă ca nu ma spăl cu săptămânile.

Scorul PSD e unul mare, probabil după redistribuire va crește.

În țară, PNL s-a vazut ce a făcut singur de capul lui, la sectorul 1 s-a castigat pe alianță, la 2 inteleg ca a castigat Hopincă, 3 si 4 stim, la 5 asta e, mergem cu copilul si cu tata alături. Dacă le-a plăcut joaca ce să facem? Atitudinea PNL la București atat timp cat a existat această discutie ca va fi candidat coumun, iar PNL a ales sa mearga cu un candidat pierzător, ei sunt agățați acum ca o balama de PSD, ei merg târât. 

În țară se votează altfel, la Timișoara, Constanța, Brașov, votantii sunt de o alta tipologie, în orase precum Cluj niciodata populatia nu ar fi votat un primar de dreapta dacă Boc ar fi avut performanta lui Nicușor.

 

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Ce spun Maria și Marius Avram despre întâlnirea cu Radu Vâlcan. Cătălin Brînză se așteaptă la surprize la Insula Iubirii – Reuniuni
Fanatik.ro
Încasări record! Câţi bani a făcut U Craiova după primul sold-out complet din istorie: 30.000 de bilete vândute cu Levski. Exclusiv
Capital.ro
Mii de pensionari români riscă să plătească pentru erorile statului. O nouă lege poate schimba regulile
Playtech.ro
Experimentul care arată câți bani poate economisi o familie într-o lună dacă gătești acasă. Obiceiul simplu care poate salva sute de lei
Adevarul
Ștefan Popescu: Incidentele cu drone se vor repeta. România are nevoie de o strategie, nu doar de proteste diplomatice
wowbiz.ro
Doliu în Armata României. Pilotul militar Mihai Vîrdol a murit în urma unui grav accident de motocicletă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Învăţătoarea lovită de trăsnet în Munții Bucegi și-a revenit ca prin minune! Primele ei declarații, la o lună după incidentul groaznic
iamsport.ro
Victor Becali a dezvăluit de ce nu va mai reveni Cristi Borcea vreodată la Dinamo: ”Are nevoie”
MediaFlux
Dispar sobele cu lemne din casele românilor. Soluții propuse prin lege pentru încălzire
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România