De ce nu muncește Ioana Tufaru. Adevăratul motiv pentru care refuză să de angajeze, deși o duc rău cu banii

Ioana Tufaru locuiește cu chirie împreună cu soțul și copilul ei. Deși cei trei se chinuie să supraviețuiască de pe o zi pe alta, fiica Andei Călugăreanu refuză să se angajeze. Singurul care aduce bani în casă fiind soțul ei.
Alina Costache
06 nov. 2024, 11:23
De ce nu muncește Ioana Tufaru. Adevăratul motiv pentru care refuză să de angajeze, deși o duc rău cu banii

De ce nu muncește Ioana Tufaru. Fiica Andei Călugăreanu a dezvăluit motivul pentru care refuză să se angajeze, lăsându-l pe soțul său bolnav să aducă bani în casă.

De ce nu muncește Ioana Tufaru. A spus chiar ea care este adevăratul motiv

Fiica Andei Călugăreanu și soțul ei fac eforturi uriașe să-și crească băiatul. Deși o duc destul de rău cu banii, doar Ionuț muncește patru ore pe zi ca paznic, pentru că mai mult nu poate din cauza bolii. Acesta are și o pensie pe caz de boală.

Cheltuielile lunare ajung undeva la 2.500 de lei, cu tot cu chirie și întreținere.

“Nu am făcut un calcul precis, oricum se cheltuie în jur la 2.500 de lei cu chirie și întreținere cu totul”, a precizat fiica Andei Călugăreanu, potrivit Fanatik.

Citește și Cum arată casa în care stă Ioana Tufaru, după ce a fost dată afară din locuința oferită de Gigi Becali

Ioana a dezvăluit motivul pentru care refugă să se angajeze, chiar dacă situația financiară a familiei nu este deloc roz.

”Nu muncesc din cauza problemelor de sănătate pe care le am. Și dacă mă angajez, cine duce și aduce copilul de la școală, în sistemul în care și Ionuț lucrează? Pe noi nu are cine să ne ajute cu copilul”, a spus Ioana Tufaru.

Pentru a le ajunge banii, fiica Andei Călugăreanu face economii. Aceasta a mărturisit că a ajuns să cumpere cele mai ieftine produse din supermarketuri.

“Facem economii la multe. În primul rând cumpărăm din cele mai ieftine supermarketuri. Cumpărăm produsele cele mai ieftine, să-ți dau un exemplu, laptele cel mai ieftin este 4 lei, zahărul 3,59 lei, uleiul cel mai ieftin este 5,90 lei, cartofi 2,99 lei. Vorbesc serios, se poate proba ce spun. Adică cumpăr cele mai ieftine produse”, a adăugat aceasta, pentru sursa citată mai sus.

Citește și Ce ajutor social primeşte Ioana Tufaru. „Mă descurc greu financiar, dar nu mă plâng!”

DailyBusiness
Guvernul va declara situație de criză pe piața carburanților și urmează să adopte măsuri pentru protejarea economiei și populației
Spynews
Alertă medicală în România! Trei copii sunt suspecți de malarie după ce au călătorit în Africa
Fanatik.ro
„E gata! Definitiv!” Cale liberă pentru construirea stadionului de 100 de milioane de euro din orașul istoric al României: care e capacitatea arenei?
Capital.ro
Facturi mai mici la energie pentru clienții Hidroelectrica. Obligație până pe 26 martie. Doar așa pot avea un cost redus
Playtech.ro
Cât costă carnea de miel direct de la oieri. Preţul pe kilogram calculat pe viu şi carcasă
Adevarul
Cum reușesc japonezii să aibă case lipsite de praf. Patru obiceiuri zilnice care îți ușurează curățenia locuinței
wowbiz.ro
Elena Gheorghe a anunțat despărțirea în lacrimi! Artista trece prin momente dificile: „Astăzi ne luăm rămas-bun”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Daniela Ciucă, o asistentă din Vaslui, s-a stins din viață la scurt timp după ce a ieșit din tura de noapte
iamsport.ro
MM Stoica l-a amenințat pe Gigi Becali că pleacă de la FCSB dacă îl transferă pe jucătorul care a făcut videochat cu un alt bărbat: ”Râde lumea de noi!”
MediaFlux
Populația e avertizată să se adăpostească. Mesaj Ro-Alert în țara noastră
stirilekanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj