De la bal, la spital, la propriu! O mireasă furată de la nuntă cu BMW-ul, implicată într-un grav accident

O mireasă a ajuns la spital, după ce a fost rănită într-un accident rutier, în județul Galați, chiar în timp ce era furată, conform tradiției, de la nuntă.
Romania TV
31 iul. 2023, 13:38
De la bal, la spital, la propriu! O mireasă furată de la nuntă cu BMW-ul, implicată într-un grav accident

O mireasă din județul Galați a ajuns la spital după ce mașina cu care a fost furată a fost implicată într-un accident rutier. În vârstă de 40 de ani, mireasa s-a lăsat furată de la nunta care a avut loc în noaptea de 29 spre 30 iulie, în satul Moscu.

Împreună cu o prietenă în vârstă de 29 de ani, s-a urcat într-o mașină și a plecat spre Tg. Bujor. Nu au ajuns la destinație pentru că, pe drum, prietena care conducea a pierdut controlul volanului.

Accident cumplit în Dolj. Doi tineri au murit după ce mașina în care erau s-a izbit de un stâlp

O mireasă furată de la nuntă cu BMW-ul, implicată într-un grav accident
Accidentul s-a produs pe DJ 242B, între localitățile Moscu și Târgu Bujor din Galați. Tânăra mireasă a fost furată de niște prieteni de la nunta care avea loc în satul Moscu.

Dar șoferița a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un autoturism parcat pe marginea DJ 242B. Mireasa se afla pe bancheta din dreapta șoferiței și a fost rănită. Victima a fost transportată cu un echipaj SMURD la Spitalul din Târgu Bujor.

Scene revoltătoare în România. O femeie a născut pe trotuar, în fața unui spital, după ce a fost refuzată de medici. Alexandru Rafila trimite Inspecția Sanitară la Urziceni
Polițiștii au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, urmând să stabilească împrejurările exacte în care s-a produs accidentul.

În urma impactului, mireasa, aflată pe scaunul din dreapta față, s-a ales cu o entorsă la picior și a avut nevoie să fie transportată la spitalul din Tg. Bujor, unde a primit îngrijiri medicale.

Mireasa a ajuns a nuntă cu o întârziere mult mai mare decât cea preconizată, iar prietena, care din fericire nu consumase niciun strop de alcool, a fost nevoită să treacă și pe la poliție, în cauză fiind întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Cei mai bogați investitori din fotbalul românesc dau o nouă lovitură de proporții. Sunt aproape să preia magazinele celebre unde sute de mii de români își fac cumpărăturile zi de zi
Capital.ro
Mihai Gâdea provoacă valuri în televiziune. Scandalul ar fi fost unul național: S-a încercat să fiu cumpărat cu geanta de bani
Playtech.ro
Punctul de amendă se modifică în 2026. De când cresc amenzile pentru șoferi
Adevarul
Ce îl așteaptă pe Zelenski în scenariul cel mai negru pentru Ucraina
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion s-a prăbușit pe un aeroport din SUA! Nu există supraviețuitori
iamsport.ro
A fost bairam! Supărarea ține puțin în Oltenia: jucătorii au aruncat cu bani în lăutari după eșecul din Conference League
MediaFlux
Ce a spus Trump despre întâlnirea cu Nicușor Dan. Se negociază "la sânge"
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet