De la titlu la retrogradare. Narcis Răducanu ar putea fi noul şef de la Rapid

Valerii Moraru, acţionarul majoritar al Rapidului, s-a interesat în ultimele zile şi a luat referinţe despre Narcis Răducan, cu intenţia de a încerca aducerea actualului preşedinte al AŞA Târgu Mureş în Giuleşti după terminarea acestei ediţii de campionat.
Daniel Spătaru
14 mai 2015, 15:09
De la titlu la retrogradare. Narcis Răducanu ar putea fi noul şef de la Rapid

Contractul lui Narcis Răducan cu ASA Târgu Mureş expiră pe 30 iunie şi este foarte posibil să nu fie prelungit, chiar dacă ardelenii vor câştiga titlul în Liga 1. În conducerea grupării ardelene a fost cooptat Daniel Stanciu, cel care momentan deţine o funcţie onorifică, însă ar putea deveni preşedinte după plecarea lui Răducan.

Citeşte şi BOMBĂ la ASA! Scandal IMENS cu trei etape înainte de finalul CAMPIONATULUI

Este cunoscut faptul că între cei doi nu este deloc o relaţie apropiată, dar au convenit să lucreze împreună până la terminarea acestei ediţii de campionat, pentru că AŞA să câştige titlul. De serviciile lui Narcis Răducan se interesează Rapidul, iar actualul şef al ardelenilor nu a exclus o eventuală colaborare cu gruparea giuleşteană.

Dacă acest interes al Rapidului este real, va daţi seama că sunt onorat. Acum însă vreau să câştig titlul cu AŞA Târgu Mureş. Altceva nu mă interesează momentan„, a spus Narcis Răducan, la Dolce Sport.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Mesajul emoționant transmis de mama Rebecăi, fetița din Bacău care și-a pierdut viața: „Îngerașul meu…”
Fanatik.ro
Curtea de Conturi a făcut prăpăd la Federația Română de Taekwondo! Unde s-au evaporat banii de la Agenția Națională pentru Sport
Capital.ro
ANCPI anunță când revine sistemul e-Terra. Cadastrul rămâne offline până la finalizarea testelor de securitate
Playtech.ro
Facturile la energie ar putea crește. Primul lucru pe care trebuie să-l verifici în contract pentru a afla dacă vei plăti mai mult
Adevarul
Europa are o "fereastră rară" să-l pună pe Putin la zid, dar riscă să o rateze din nou
wowbiz.ro
„Să vă rugați pentru mine, am 5 tumori” Alina Pușcău, în lacrimi! Modelul internațional a lansat un apel, după ce a fost diagnosticată cu o boală gravă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat dat dispărut din aprilie a fost găsit ÎNGROPAT în curtea... Vezi mai mult
iamsport.ro
De la finalele Champions League la afaceri în energie. Cum și-a construit Adrian Ilie viața după fotbal
MediaFlux
Încă un război în Ucraina. Rusia are un plan care vizează orașe îndepărtate
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România