Decizie de ultima oră! S-a decis ce se va întâmpla cu cenuşa Cristinei Ţopescu

Cristina Țopescu a fost găsită moartă, în casă, duminică seară. Trupul jurnalistei va fi incinerat la Crematoriul Vitan-Bârzești din Capitală. Inima Cristinei Țopescu a fost prelevată de medici pentru analize. Organul a fost pus într-o substanță care să-l curețe și să permită efectuarea de analize. Așadar jurnalista va fi incinerată fără inimă.
Filip Stan
14 ian. 2020, 10:54
Decizie de ultima oră! S-a decis ce se va întâmpla cu cenuşa Cristinei Ţopescu

Cristina Țopescu a fost foarte iubită de oamenii din jur și, mai ales, respectată, dar  s-a stins din viață singură. În cursul zilei de joi, trupul acesteiea va fi incinerat la Crematoriul Vitan-Bârzești din Capitală. În cadrul incinerării va avea loc și o ceremonie religioasă. Cenușa Cristinei Țopescu va fi dusă în Oradea, acolo unde trăieşte mama vedetei.

BOMBĂ! Ultimul mesaj trimis de Cristina Ţopescu induce ipoteza SINUCIDERII. „Iau un somnifer puternic, nu mai rezist în lumea asta!”

Monica Pop, medic şi prietenmă a jurnalistei, a declarat despre Cristina Țopescu faptul că și-ar fi dorit să plece din România.

Când A MURIT Cristina Ţopescu. Managerul Serviciului de Ambulanţă RUPE TĂCEREA

„Era un om deosebit. Avea perioade când dispărea, în care voia să fie singură, pe urmă revenea în lume, ca să spun așa. Ea stătea cu cățeii ei, vorbea foarte, foarte mult despre ei, îi ajuta foarte mult. Ce aș vrea să vă spun, în premieră, este că în urmă cu circa doi ani îi intrase în cap să plece în Italia. Să facă jurnalism acolo, pentru că știa foarte bine limba. Și chiar și-a căutat o casă acolo, împreună cu animalele. Dar, până la urmă, nu s-a întâmplat așa ceva. A încercat și cu politica și mi-am adus aminte, după o noapte de gânduri, că ea era de dreapta, dar a intrat în politică pe stânga. Îmi spunea că înainte de a intra se purtau foarte frumos niște doamne de acolo cu ea, după care au întors foaia și nu s-a mai simțit în largul ei acolo. Voia să se ducă în Ardeal”, a declarat Monica Pop.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Scandal la Evaluarea Națională. Ce s-a întâmplat după ce lucrările au fost predate. Dezvăluirile făcute de un profesor
Fanatik.ro
Cum îi afectează, de fapt, pe fotbaliștii români noile reguli FIFA privind transferurile. Cazurile Borza, Tavi Popescu sau Rareș Ilie
Capital.ro
UE introduce o nouă clasă de înmatriculare în UE. Regulile, în vigoare din 2027. Șoferii care vor avea parte de schimbări
Playtech.ro
Greșeala care blochează dosarul de pensie. Documentul lipsă poate întârzia plata cu luni de zile
Adevarul
„Pe Instagram mă simt ultimul om”. Dezbaterea virală care scoate la iveală un fenomen îngrijorător: statutul social cumpărat pe datorie
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cod portocaliu și galben de vijelii și furtuni cu grindină! Județele vizate de avertizarea meteo imediată
iamsport.ro
A numit ”singura echipă care îi poate pune probleme Spaniei” la CM 2026: ”Ascultați ce vă spun!”
MediaFlux
Beneficii pentru românii de peste 40 de ani. Mulți nu știu că au acest drept gratuit în țara noastră
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?