DECLARAŢIE ŞOCANTĂ a unui poliţist, acuzat de furt de motorină: „Făceam sex cu amanta în birou”

Alibi surprinzător al unui agent-şef de poliţie din Triajul Dej, cea mai mare gară de marfă din nord-vestul României. Acuzat că el însuși coordona furturile de motorină din Triajul Dej, agentul-șef Vasile Câmpan a scris în declaraţia dată autorităţilor că el făcea sex cu amanta în birou în timp ce hoții dădeau spargerile la vagoanele-cisternă, scrie evz.ro
Romania TV
06 sept. 2012, 09:22
DECLARAŢIE ŞOCANTĂ a unui poliţist, acuzat de furt de motorină:

Procurorii susţin că agentul Vasile Câmpan era şeful reţelei de hoţi care, în mai puţin de trei luni, a furat din vagoanele cisternă peste 50 de tone de motorină.

În schimb, poliţistul se apără şi spune că prezenţa lui în postul de poliţie se datorează aventurii extraconjugale. Ultima partidă de amor din Postul de Poliţie Dej ar fi avut loc chiar în noaptea de 27-28 iulie, atunci când mai mulţi angajaţi ai triajului au fost prinşi în flagrant în timp ce furau motorină.

„În noaptea în care s-a realizat flagrantul nu eram de serviciu. De altfel, nu eram de serviciu nici anterior, în datele la care s-au mai comis astfel de fapte. Am o prietenă cu care am o relaţie de trei ani. Singura mea legătură cu faptele petrecute în noaptea de 27/28 iulie era prezenţa maşinii mele pe peron. Acolo parcam maşina, iar în noaptea respectivă m-am dus la birou pentru că acolo m-am întâlnit cu prietena mea, iar maşina era parcată în acel loc, ca un alibi faţă de soţia mea”, a declarat agentul Câmpan, potrivit evz.ro.

În rechizitoriu, procurorii au subliniat că furturile se produceau doar în turele de noapte ale lui Vasile Câmpan şi îl acuzau că era complice cu banda de hoţi. Procurorii au explicat cum hoţii foloseau dispozitive speciale care se conectau la robinetul de evacuare al cisternei, fără a rupe sigiliul.

Agentul Vasile Câmpan a fost pus la dispoziția Inspectoratului de Poliție Transporturi Feroviare, deoarece este urmărit penal.

 

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Transferul anului în televiziune! Denise Rifai a semnat cu Antena 1! Ce emisiune va prezenta
Fanatik.ro
Se retrage Dan Șucu de la Rapid? Gigi Becali anunță planurile patronului de la Rapid. „Nu o să ai tot timpul un Rrahmani să vinzi”. Exclusiv
Capital.ro
Obligație în oraș pentru românii cu casă sau apartament. Se curăță trotuarul în fața porții sau a blocului. Termen, 24 ore
Playtech.ro
Cât a ajuns să coste o legătură de ridichi în piețele din România. Și salata verde s-a scumpit
Adevarul
Mai mulți fotbaliști de la Poli Timișoara, acuzați că au bătut cu bestialitate un adolescent de 19 ani. „Dacă avea cu câteva kilograme mai puţin, îi măturam creierii de pe asfalt”
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la... Vezi mai mult
iamsport.ro
Fostul internațional, atac direct la Radu Banciu: ”Nu salută! E un mitocan desăvârșit”
MediaFlux
Rusia a început să se teamă de arme nucleare. Țările din Occident care au băgat spaima în Moscova
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil