Victor Ciutacu, reacţie după dedicaţia lui Dan Voiculescu: „Disperaților care n-o să dormiți în noaptea asta nu vreau să mă întorc”

Victor Ciutacu a plecat de la Antena 3 când postul era pe val, iar acum se uită în oglinda retrovizoare la foştii colegi, audienţele de la România Tv fiind infinit mai bune chiar dacă matematica angajaţilor lui Dan Voiculescu pare mai degrabă literatură SF când este vorba de comparaţii. Cu toate acestea, dan Voiculescu nu l-a uitat pe Victor Ciutacu.
Filip Stan
13 iun. 2024, 13:14
Victor Ciutacu, reacţie după dedicaţia lui Dan Voiculescu:

Dan Voiculescu i-a amintit lzui Victor Ciutacu momentul în care se bătea pentru salariile de la Jurnalul, într-o dedicaţie pe ultima carte a mogulului de la Antene.

EXCLUSIV VIDEO Victor Ciutacu, criză de nervi în direct după rezultatele EXIT-POLL: „Bă, dar ăştia sunt minori, Ciolacu şi Ciucă? I-a chemat tac-su mare Iohannis şi i-a pus în genunchi?”

„Am lucrat 9 (nouă) ani bătuți pe muchie în Intact. Traseul meu acolo este public, Jurnalul național – Antena 2 – Antena 3. Relațiile mele cu Dan Voiculescu, fondatorul trustului de presă, au evoluat de la inexistente la glaciale. Nu ne-am apropiat, nu ne-am depărtat. În imensa majoritate a timpului, nici măcar nu ne-am intersectat. În rarele clipe în care am făcut-o, ne-am rezumat la complezență și chestii relativ administrative.

Eram, în calitate de redactor șef al Jurnalului național, al treilea în ordinea de precădere la discuții ușor încordate, ca să fiu amabil. După ce am plecat, am vorbit de mai multe ori decât în perioada în care am fost angajatul firmelor familiei sale. Azi mi-a făcut o surpriză. Mi-a trimis, prin intermediul lui Bogdan Jelea, o carte, cu dedicație. Mă bucur pentru gest și că și-a amintit subiectul (cred) ultimei noastre discuții dinaintea plecării mele. Cei pentru care m-am dus acolo pare c-au uitat…
P.S. Nu comit, de regulă, Indiscreții stânjenitoare. Sper că nu va considera că am atentat la intimitatea unui mesaj privat. Mai ales că e a doua oară când își amintește episodul…”, a scris Victor Ciutacu pe Facebook

UPDATE. Disperaților care n-o să dormiți în noaptea asta, nu vreau să mă întorc. Somn ușor!

Citeşte şi: Dana Budeanu tună și fulgeră după ce Nicușor Dan a câștigat al doilea mandat: „Bucureștiul e o masă de spălați pe creier care votează de pe net”

DailyBusiness
CCR: Pensiile speciale ale magistraților vor fi reduse
Spynews
Cum se antrenează Emil Rengle și Alejandro pentru Eurovision 2026: ”Vrea să mă trezească noaptea să repetăm”
Fanatik.ro
Dezvăluiri despre crima înfiorătoare din Botoșani, în urma căreia șase copilași au rămas orfani! Ionuț, ucis de un tânăr de 24 de ani: „Mama îi va lua la ea”
Capital.ro
UPDATE Marea decizie pentru Călin Georgescu. Horațiu Potra a leșinat în sala de judecată. Susținătorii lui Georgescu au forțat intrarea
Playtech.ro
Tichete de 500 de lei pentru locuitori dintr-un oraș din România. Unde se acordă și în ce condiții
Adevarul
Primarul Buzăului le cere social-democraților să nu mai blocheze reformele lui Bolojan. „L-aş întreba pe Ciolacu: ai făcut sau nu 9,3% deficit? S-a aruncat cu banii şi la câini”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
DOAMNE FEREȘTE, în ce hal au putut să moară! Marius și Daniel se întorceau spre casă atunci când mașina lor a... Vezi mai mult
iamsport.ro
Gigi Becali, alianță cu Călin Georgescu: ”Dacă îl bagă la închisoare, îi dau grațiere”
MediaFlux
Tradiții și obiceiuri de Dragobete. Ce este interzis să faci pe 24 februarie
stirilekanald.ro
Cum se calculează în 2026 impozitul pentru casă?
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat