DEMISIE-ŞOC în fotbal. Victor Piţurcă şi-a anunţat colaboratorii că părăseşte Craiova

Victor Piturca a luat cea mai drastica decizie a inceputului de an fotbalistic in Romania si a decis sa se desparta de Universitatea Craiova. El si-a anuntat deja colaboratorii de aceasta decizie si luni va sustine o conferinta de presa prin care va anunta si publicul.
Filip Stan
04 ian. 2020, 14:33
DEMISIE-ŞOC în fotbal. Victor Piţurcă şi-a anunţat colaboratorii că părăseşte Craiova

Fostul selectioner al Romaniei i-a anuntat pe oficialii craioveni de aceasta decizie radicala, si anume incetarea colaborarii cu clubul cu care a semnat un contract la finele lunii august, dupa cum anunta cotidianul Fanatik.

Antrenorul de 63 de ani a lasat Craiova pe locul 4 in Liga 1, ultimul meci al sau pe banca fiind esecul cu FCSB, 0-2 pe Arena Nationala, in luna decembrie.

Din informatiile aceleiasi surse mai sus citate, principalii favoriti sa il inlocuiasca pe „Piti” sunt Cristiano Bergodi, recent dat afara de la Voluntari, dar si Edi Iordanescu, in prezent antrenor la Gaz Metan Medias.

Piturca trebuia sa plece cu echipa in cantonamentul din Antalya, Turcia, chiar marti, dar s-a razgandit in ultimul moment. El a fost nemultumit de lotul pe care il are la dispozitie si de eventualele posibilitati de transfer din aceasta perioada de mercato, putine la numar.

Si asta chiar daca s-a scris mult despre o venire ca si sigura a lui Nistor de la Dinamo la clubul Universitatea.

Trebuie spus ca unii dintre fanii prezenti pe Arena Nationala la esecul cu stelistii i-au cerut demisia. „Voi avea o discutie cu patronul echipei, vom vedea ce masuri putem lua, daca putem lua, si o sa hotaram. Se pare ca nu am imprimat un stil de joc adecvat echipei. Probabil nu suntem pregatiti ca sa ne dominam adversarii”, puncta imediat dupa partida pierduta cu Coman et company, Piturca.

Opt victorii, trei remize si cinci infrangeri este bilantul lui Piturca la clubul in alb si albastru.

DailyBusiness
PSD îl propune pe Sorin Grindeanu premier și cere control total asupra programului de guvernare
Spynews
Scandal la Evaluarea Națională. Ce s-a întâmplat după ce lucrările au fost predate. Dezvăluirile făcute de un profesor
Fanatik.ro
Schimbare la TV! După Antena 1, încă un post din România va transmite meciurile de la Campionatul Mondial
Capital.ro
Va putea România să adopte moneda euro? Anunț direct venit de la BCE: Manifestă reziliență economică
Playtech.ro
Rezolvare subiecte matematică Evaluarea Națională 2026. Cerința care i-ar putea departaja pe elevii foarte bine pregătiți
Adevarul
SUA intră în era cuantică. Trump vrea să aibă super-computerul care poate sparge codurile lumii până în 2028
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Măsurile luate de autoritățile din Grecia după ce 148 de turiști au fost mușcați de peștele-iepure: „Sub nicio formă să nu se joace cu ei, să nu-i prindă”
iamsport.ro
BREAKING | Gigi Becali a mai dat un jucător afară de la FCSB! Fotbalistul mai avea un an de contract, dar tocmai a semnat rezilierea
MediaFlux
Se pregătește unirea României cu Republica Moldova! Propunere legislativă depusă de S.O.S România, adoptată tacit de Camera Deputaţilor. Senatul, forul decizional
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?