Denise Rifai își dorește să devină mamă: „În primul rând, aș vrea un băiat. Dar deja am și eu o vârstă”

Denise Rifai are o carieră de succes, asupra căreia s-a focusat de-a lungul timpului, însă, în plan personal, lucrurile nu stau la fel de bine. Însă, își dorește foarte tare să își întemeieze o familie alături de un bărbat responsabil.
Anca Toma
23 mart. 2026, 14:46
Denise Rifai își dorește să devină mamă:
Denise Rifai își dorește să devină mamă

Denise Rifai se vede mamă de băiat și a mărturisit că știe deja ce nume va alege. Însă nu va face acest pas, decât cu un bărbat care îi va oferi siguranță emoțională și sentimentul de familie.

Citește și: Ce părere are Denise Rifai despre Andreea Marin și Teo Trandafir. Declarațiile făcute de vedetă: „Prea teatrală”

Denise Rifai: „Îmi doresc copii și mi-aș dori să am”

Mi-aș dori copii, dar deja am și eu o vârstă, nu știu dacă o să fiu. Nu știi cum se așează viața. Eu nu fac parte din categoria celor care vor cu obstinație ceva, dacă o să fie, să fie, Doamne ajută.

Dacă nu, o să am grijă de copii. Sunt sigură că dacă vreodată o să rămân însărcinată, o să știu cum se va numi copilul meu. Îmi doresc copii și mi-aș dori să am, în primul rând, băiat. (…) Eu sunt o tipă responsabilă, voi face copil doar dacă o să simt că există un partener cu care să fac acest copil”, a declarat Denise Rifai pentru Spynews.ro.

Prezentatoarea TV pregătește un format nou, care urmează să se lanseze la Antena 1. ”E un proiect pe care mi l-am dorit foarte mult, proiectul pentru care am făcut acest pas. E o emisiune complexă, o emisiune unde o să mă vedeți din nou în poziția de ziarist, de jurnalist care pune întrebări, dar va fi altfel, o să mă vedeți în toată complexitatea mea, nu o să fiu doar sobră și serioasă”, a declarat Denise Rifai.