Derapaj marca Gigi Becali după ascensiunea fulminantă a Elenei Lasconi în sondaje, în ziua votului: „Hai să salvăm țara! Altfel, vom avea o femeie care nu știe nici pe ce lume trăiește”

Elena Lasconi a fost surpriza turului 1 al alegerilor prezidențiale. După ce, majoritatea sondajelor îl dădeau pe George Simion cu cele mai mari șanse de a intra în turul 2 alături de Marcel Ciolacu, în ziua votului situația s-a răsturnat.
Alina Costache
24 nov. 2024, 20:41
Derapaj marca Gigi Becali după ascensiunea fulminantă a Elenei Lasconi în sondaje, în ziua votului:

Gigi Becali, patronul FCSB, candidat AUR la Camera Deputaților, a declarat, în repetate rânduri, că nu este de acord cu prezența unei femei în funcții de conducere.

După ieșirea de la urne, latifundiarul din Pipera a mărturisit că, pe parcursul campaniei electorale, a fost amuzat de prestația unor candidați la alegerile prezidențiale.

Citeste si Preafericitul Daniel a votat la alegerile prezidențiale. Patriarhul le-a împărțit iconițe membrilor comisiei și i-a binecuvântat pe alegători

Derapaj marca Gigi Becali după ascensiunea fulminantă a Elenei Lasconi în sondaje: „Să nu avem președinte o femeie care nu știe nici pe ce lume trăiește”

A fost o campanie în care am râs mult. Au fost candidați care nu știau pe ce lume trăiesc. Cum să fii președintele României, dacă habar nu ai unde te afli?”, a declarat Gigi Becali, citat de gsp.ro.

Într-un live pe TikTok realizat chiar în ziua alegerilor prezidențiale, Gigi Becali a făcut o declarație controversată la adresa Elenei Lasconi, candidata USR. În timpul live-ului, candidatul AUR la președinție l-a sunat pe Gigi Becali rugându-l să intervină și să îndemne cetățenii să iasă la vot. Iar Becali s-a conformat, dar nu a ratat ocazia unui derapaj sexist la adresa Elenei Lasconi:

Citeste si Alegeri prezidențiale 2024. Cum comentează presa internațională alegerile din România: „Țara ar putea fi împinsă către o poziție naționalistă de natură să alarmeze Bruxelles-ul”

Toată lumea la vot, că altfel riscăm să avem o femeie președinte sau un om ca Georgescu, care e împotriva Bisericii. Hai să salvăm țara, votăm cu George Simion! Altfel vom avea o femeie care nu știe nici pe ce lume trăiește și care are și o slăbiciune pentru vin”, a spus Becali.

George Simion a fi intervenit, ulterior, încercând să detensioneze situația.

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Transformare în stil Kim Kardashian pentru Georgina Rodriguez. Cum a apărut iubita lui Cristiano Ronaldo
Capital.ro
Limite la banii cash în diaspora. Plățile pe care românii din Italia le pot face doar cu cardul. În Spania, e de 5 ori mai strict
Playtech.ro
Pensionarii români care trăiesc în străinătate pot pierde asigurarea medicală din România. Ce trebuie să facă în termen de 15 zile
Adevarul
SURSE Leafa lui Nicușor Dan crește cu peste 1.000 de euro. Cât vor încasa premierul, miniștrii și parlamentarii
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mama lui Robert, adolescentul care s-a stins din viață în curtea școlii, susține că fiul ei putea fi salvat. Femeia neagă că băiatul ar fi avut probleme de sănătate: ,,Copilul mai avea puls”
iamsport.ro
Radu Banciu a spus unde ar fi jucat Cristiano Ronaldo dacă se năștea în România: ”Răspunsul e simplu”
MediaFlux
Horoscop 23 mai. Zodiile care trebuie să nu ia deloc decizii sâmbătă. Urmează o zi cu ghinion
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi