Destin tragic pentru un tânăr de 25 de ani. A murit în accident în Prahova, după ce mașina s-a rupt în două la impactul violent cu un camion

Un tânăr de 25 de ani a avut parte de un sfârșit tragic. A murit după ce mașina în care se afla s-a rupt în două la impactul cu un camion plin cu cartofi, în Prahova.
Alina Costache
20 oct. 2022, 08:45
Destin tragic pentru un tânăr de 25 de ani. A murit în accident în Prahova, după ce mașina s-a rupt în două la impactul violent cu un camion

Tânărul de 25 de ani a murit, iar un bărbat de 32 de ani a fost rănit, după ce un autocamion încărcat cu cartofi și un autoturism s-au ciocnit pe DN1D.

Totul s-a întâmplat miercuri, în jurul orei 23, în intersecția Fulga-Bărăitaru, pe Drumul Naţional 1D. Pompierii au intervenit la locul accidentului cu o autospecială de stingere o autospecială de descarcerare și două ambulanțe SMURD, dintre acestea una de terapie intensivă mobilă-cu medic.

Trei persoane au fost implicate în accident. Atunci când au sosit echipajele de salvare la fața locului, pompierii i-au găsit pe ambii șoferi încarcerați, de 55 și 32 de ani.

Medicii au declarat decesul unui bărbat de 25 de ani, pasager într-unul dintre vehicule, în timp ce bărbatul de 32 de ani, aflat la volanul autoturismului a fost transportat la spital.

Bărbatul de 32 de ani se afla la volanul unui autoturism pe DN1D. Când a ajuns la intersecția cu DJ 101E a intrat în coliziune cu o autoutilitară condusă de un bărbat în vârstă de 55 de ani.

Șoferii auto au fost testați cu aparatul etilotest. Rezultatul a fost de 0,00mg/l alcool pur în aerul expirat. În cauză, polițiștii rutieri continuă cercetările în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.

Accident mortal în Capitală. O persoană a murit și o alta a fost rănită chiar pe trecerea de pietoni

Accident grav în Capitală. Două persoane au fost lovite chiar pe o trecere de pietorni de pe Splaiul Unirii. Din păcate, una dintre victime a decedat iar cealaltă a fost transportată la spital.

Martorii care au asistat la teribilul accident au alertat autoritățile și imediat la fața locului au intervenit medicii de la SMURD.  Una dintre victime a fost stabilizată de către medicii după care a fost transportată la spital.

Cealaltă victimă a fost resucitată timp de zeci de minute însă din păcate, medicii au fost nevoiți să îi constate decesul.

 

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Florin Salam, dans incendiar cu Floricica Dansatoarea! Puțini știu ce relație este între ei, de fapt
Fanatik.ro
El este omul care a girat pentru Chivu. Așa a ajuns Inter aproape de titlu: „Când ai voucher de la el…”
Capital.ro
Cristela Georgescu, tulburată ca niciodată până acum. A arătat „semnul” așteptat de mii de români (FOTO)
Playtech.ro
Planta banală care ar putea elimina microplasticele din apă: descoperire cu potențial de a schimba totul
Adevarul
Acuzații grave la un liceu din Scornicești. Inspectoratul Școlar și Poliția desfășoară anchete. Sesizarea, de la „Justițiarul de Berceni”
wowbiz.ro
Andreea Bălan și Victor Cornea s-au căsătorit! Imagini emoționante de la cununia civilă a vedetei
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Calendar ortodox pentru 22 aprilie 2026. Ce NU trebuie să facă creștinii pentru a se feri de boli și necazuri
iamsport.ro
L-a auzit pe Gigi Becali și s-a revoltat în direct: ”Îmi venea să sparg televizorul, mi-a fost o scârbă teribilă! Nu are Hristos, nu are mamă, nu are tată”
MediaFlux
Ministrul Muncii, despre majorarea salariului minim pe economie. Ce salarii vor fi înghețate. Florin Manole: „România este în recesiune tehnică”
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara