Detalii despre starea copiilor internaţi la Spitalul „Marie Curie”. Vezi în ce stare este fetiţa din Feteşti

Starea copiilor cu sindrom hemolitic- uremic (SHU) de la Spitalul „Marie Curie” din Capitală s-a mai ameliorat, unul dintre bebeluşi urmând să fie externat joi, potrivit medicului Mihaela Bălgrădean, şefa secţiei de Nefrologie a spitalului.
Filip Stan
17 mart. 2016, 09:32
Detalii despre starea copiilor internaţi la Spitalul

Fetiţa din Feteşti care era internată în stare gravă la Spitalul „Marie Curie” din Capitală se simte mai bine, iar copilul din Mioveni va fi externat joi, a declarat medicul Mihaela Bălgrădean, şefa secţiei de Nefrologie de la „Marie Curie”.

„Fetiţa din Feteşti care era în stare gravă a început să fie un pic mai bine, îi funcţionează dializa şi va mai merge o vreme aşa. Celălalt băieţel de la Mioveni pleacă azi acasă, iar cealaltă fetiţă este în continuare cu tratament şi în urmărirea noastră aici. Deci mai avem internaţi doi copii cu SHU, dintre care unul este pe dializă”, a declarat medicul Bălgrădean pentru MEDIAFAX.

Citeşte şi: SĂRMĂLUŢE şi CARNE FIARTĂ, cauza sindromului hemolitic uremic a celor doi bebeluşi internaţi vineri

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Culisele transferului lui Ciprian Marica la Șahtior Doneţk! „Ahmetov ne-a organizat Miss Ucraina la hotel! Eu le-am spus că vreau numărul 2 și numărul 3.”
Capital.ro
Regulă la bloc. Proprietarii sunt chemați la vot, adunarea generală ia decizia finală: Administratorul NU decide
Playtech.ro
De ce se numește Săptămâna Patimilor. Ce s-a întâmplat în fiecare zi până la Înviere
Adevarul
Povestea olteanului cu plantații de portocali și măslini în Grecia: „Am plecat la muncă. La început treceam granița ilegal”
wowbiz.ro
Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Mircea Lucescu a făcut infarct. Anunțul făcut de Spitalul Universitar despre starea de sănătate a selecționerului
iamsport.ro
Ilie Dumitrescu, reacție nervoasă în studioul Digi Sport: ”Să vină el și să vă facă emisiunile și întrebările!”
MediaFlux
800.000 de pensionari primesc bani în plus. Anunțul Casei de Pensii
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj