DETALII INCREDIBILE în cazul operaţiilor estetice ILEGALE. S-au descoperit 170.000 de EURO în casa unui medic

Anda Adam, manechinul Mădălina Secuianu, dar şi mai multe asistente tv au fost operate în spitalul unde are loc ancheta. Un medic încasa şi 20.000 de euro pe lună din şpăgi, spun anchetatorii. De altfel, la percheziţii procurorii au descoperit 170.000 de euro în casa unui medic.
Romania TV
25 apr. 2014, 14:09
DETALII INCREDIBILE în cazul operaţiilor estetice ILEGALE. S-au descoperit 170.000 de EURO în casa unui medic

Afacerea era bine pusă la punct de câţiva ani. Medicii esteticieni consultau la cabinetele particulare tinere dornice să se infrumuseţeze, iar mai apoi le ofereau varianta ieftină – să se opereze la spitalul de arşi din Capitală. Intervenţiile chirurgicale din spital erau decontate ilegal din bani de la buget, iar medicii luau şpagă câteva mii de euro la fiecare operaţie.

Printre vedetele care au beneficiat de astfel de operaţii este şi Anda Adam. Cântăreaţa şi-a mărit implanturile de silicon şi a primit bani de la stat, deşi era vorba despre o operaţie estetică.

Şi manechinul Mădălina Secuianu şi-a mărit sânii la spitalul de stat. Ea a venit la control astăzi, dar a dat nas în nas cu procurorii. În situaţia fotomodelului sunt alte zeci de tinere, care au venit astăzi la control, semn că afacerea medicilor esteticieni mergea ca pe roate.

Citeşte şi: Lovitură incredibilă. Daniela Crudu, chemată de urgenţă la Poliţie

De ancheta procurorilor sunt vizaţi 16 medici, dar şi asistente de la Spitalul de Arşi din Capitală. Potrivit anchetatorilor, directorul spitalului, medicul Vitalie Stan, făcea cele mai multe operaţii în mod ilegal. De altfel, mai multe asistente tv şi vedete au fost operate de medic. Printre ele, Daniela Crudu şi sora acesteia.

Printre doctorii anchetaţi se numără şi Victor Schwartz, soţul fostei jucătoare de tenis Roxana Marinescu.

Citeşte şi: Scandalul operaţiilor estetice ILEGALE ia amploare. Anda Adam, printre VEDETELE TUNATE la Spitalul de Arşi