Detalii şocante în cazul surorilor din Rădăuţi dispărute: După ce le-a omorât, le-ar fi ars cu sodă caustică

"Mâncătorul de femei" din Suceava şi-ar fi omorât iubitele, cele trei surori, apoi le-ar fi ars cu sodă caustică ca să scape de urme. Trupurile lor ar fi aruncate într-o mlaştină din apropiere de Rădăuţi.
Romania TV
13 mai 2014, 08:07
Detalii şocante în cazul surorilor din Rădăuţi dispărute: După ce le-a omorât, le-ar fi ars cu sodă caustică

Vasile Lavric, mecanicul din Rădăuţi pe care procurorii îl consideră vinovat de moartea a trei surori, soţia şi cele două cumnate ale sale, se află în continuare în arest preventiv, în timp ce anchetatorii caută rămăşiţele victimelor, despre care bărbatul susţine sus şi tare că s-ar afla, însă, în Italia.

Bărbatul din Suceava, supranumit „mâncătorul de femei”, este cercetat pentru dispariţia a trei surori, pe care le-ar fi omorât şi apoi le-ar fi ars cu substanţe chimice. Trupurile femeilor ar fi fost apoi aruncate într-o mlaştină de lângă Rădăuţi, potrivit indiciilor anchetatrorilor.

Potrivit unor surse din rândul anchetatorilor, există probe potrivit cărora Vasile Lavric ar fi cumpărat în acea perioadă cantităţi mari de sodă.

Citeşte şi Descoperire INCREDIBILĂ în ancheta „mâncătorului de femei”. S-a aflat ale cui sunt oasele îngropate în curte

Vasile Lavric, bărbatul din Rădăuţi suspectat că şi-a ucis soţia şi pe cele două surori ale acesteia, a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, potrivit unei decizii luate marţi de Tribunalul Bucureşti, la propunerea procurorilor. Decizia nu este definitivă şi a fost contestată de Vasile Lavric la Curtea de Apel Bucureşti.

Oficial, Vasile Lavric este pus sub acuzare doar pentru tentativă de omor. Mai exact, pentru că ar fi lovit-o cu un ciocan pe soţia sa Nicoleta. Anchetatorii bănuiesc însă că le-ar fi ucis şi pe surorile tinerei, Iuliana şi Ramona. Lavric a avut legături amoroase cu cele trei femei. Toate au dispărut în urmă cu mai bine de 9 ani.

Citeşte şi Mama surorilor dispărute de la Rădăuţi, condamnată să-i plătească daune morale principalului suspect

În mai multe rânduri, el a postat pe Facebook fotografii cu Nicoleta Lavric, femeia cu care are un copil în vârstă acum de 16 ani şi a acuzat-o că a plecat de acasă în 2005, uitând că are un copil, căruia i-a şi furat un lănţişor de aur de la gât. Într-una dintre postările de pe reţeaua de socializare, Vasile Lavric a scris că avea informaţii cum că Nicoleta s-ar fi aflat în Italia, însă spera să obţină informaţii privind adresa sa exactă.
 
Mama lui Vasile Lavric susţine că fiul său e nevinovat şi că surorile Iordache ar fi plecate la muncă în Italia. Vecinii nu cred, totuşi, în această ipoteză, întrucât în cei trei ani de zile scurşi de la dispariţia lor nu au dat nici măcar un semn de viaţă. 

DailyBusiness
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
Spynews
Ce gest au făcut colegii Raisei, fetița omorâtă de polițist pe trecerea de pietoni, în ziua absolvirii. Mama ei a reacționat
Bzi.ro
Iulia Albu are casă de 1,2 milioane de euro, dar mobila e reciclată! „Unele piese le-am găsit la gunoi!”
Fanatik.ro
Ce au pățit doi români în timp ce se întorceau din vacanța în Turcia. Situație neașteptată la graniță: “Caut un avocat”
Capital.ro
Decizie pentru proprietarii de mașini pe motorină. Se achită obligatoriu. Majorare de azi, 19 iunie
Playtech.ro
Români lăsați fără aur la vamă în Bulgaria: „Vameșii au zis că e o lege nouă, ai voie doar cu 5 grame”
DailyBusiness
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
Adevarul
Se pregătește America să lovească instalația nucleară Fordo din Iran? Mișcările militare care sugerează o posibilă escaladare
wowbiz.ro
Ți se face pielea de găină! Mama Teodorei Marcu, distrusă de durere la aproape 3 săptămâni de când și-a pierdut fiica. Ipostaza sfâșietoare în care a fost surprinsă femeia
Spynews
Jador, adevărul despre drugtestul pozitiv din urmă cu o lună. Ce ar fi consumat, de fapt, manelistul: „Mi-a dat Bogdan...”
Spynews
Ozana Barabancea, testată pozitiv la COVID-19! Cum se simte cântăreața: „Să mă învăț să mai stau și acasă”
Evz.ro
Elena Udrea șochează. Mutarea la care nimeni nu se aștepta
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
Cum arată acum Mariana Bitang, la 62 de ani! Apariție rarisimă a „Doamnei de Aur” a gimnasticii românești
kanald.ro
S-a confirmat primul caz de variolă ovină în România! Peste 700 de animale au fost ucise
Cancan.ro
Cum a apărut îmbrăcată această tânără din Iași la Bacalaureat. Colegii au crezut că vine direct din club
Playsport.ro
Mașinile mici dispar, prețurile explodează. Șeful DACIA spune ce nu vor alții să recunoască
Capital.ro
Elena Udrea a renunțat. Cutremur din închisoare. Deznodământul care șochează România
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Cum arată Sandra Izbașa la 35 de ani. Campioana s-a retras de mai bine de un deceniu
stirilekanald.ro
Profesoară de 30 de ani, arestată după ce a sedus un elev de 15 ani! Ar fi întreținut relații intime cu minorul chiar în incinta școlii
Se întoarce Călin Georgescu?! Anunțul răstoarnă România
MediaFlux
Ion Iliescu, în stare critică însă starea fostului președinte s-ar fi ameliorat. UPDATE: Anunț oficial de la spital
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Limitele delicate ale consimțământului în societatea românească contemporană