Diagnostic incert, în cazul lui Şerban Ionescu: Actorul nu ar suferi de boala Lyme

Diagnosticul pus marelui actor Şerban Ionescu ridică semne de întrebare în lumea medicală. Sunt medici care spun că actorul nu ar suferi de boala Lyme. Un diagnostic corect în cazul acestei afecţiuni poate fi pus după efectuarea unor analize suplimentare la Institutul Cantacuzino din Capitală, doar că nimeni nu a apelat la această instituţie şi în cazul lui Şerban ionescu.
Romania TV
23 mai 2012, 12:05
Diagnostic incert, în cazul lui Şerban Ionescu: Actorul nu ar suferi de boala Lyme

„Până la acestă oră nu s-a primit nicio probă pentru Şerban Ionescu în cadrul institutului (…) Procedura o stabilesc cei care investighează cazul (…) În ceea ce priveste boala Lyme, pot apărea şi intersectări cu alte boli atunci diagnostic diferential (…) În măsura în care apar suspiciuni, stăm la dispoziţie pentru realizarea lor”, a declarat directorul Institutului Cantacuzino, Radu Iordăchel.

Şerban Ionescu nu-şi mai poate mişca mâinile. Actorul a rămas imobilizat la pat în urma unei muşcături de căpuşă şi în ciuda tratamentului cu antibiotice, starea de sănătate a artistului s-a înrăutăţit în ultimele săptămâni.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Există sau nu cea mai bună grupă de sânge? Cine este predispus la înțepături de insecte, norovirus sau cancer
Fanatik.ro
SuperSonic! Interviu-eveniment cu Andrei Rațiu, Fotbalistul Anului 2025 la Gala Fanatik: „Putem câștiga cu Turcia! Doar asta avem în cap”. Video
Capital.ro
Călin Georgescu și soția sa Cristela, mesaj pentru români în ultima zi din an: Mă rog pentru poporul român de pretutindeni să fie binecuvântat cu inimă trează, cu lacrimi de iertare
Playtech.ro
Angajaţii cu venitul minim primesc ajutor de la stat în 2026. Lista beneficiilor oferite anul viitor
Adevarul
Țara europeană care renunță la sistemul tradițional de pensii: fiecare contribuabil va avea propria „pușculiță”
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
'Ion Țiriac, un nume mai puțin cunoscut'. Ce au descoperit nord-irlandezii despre miliardarul român
MediaFlux
Superstiții legate de Revelion. De ce nu este bine să cheltuim pe 1 ianuarie
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend