Diana Maria, fata ucisă de urs la Bușteni, urma să aibă un frățior. Mama ei este însărcinată

Apar noi detalii despre cazul șocant al Dianei Maria, fata ucisă de urs la Bușteni. Până la tragedie, familia ei era în culmea fericirii, pentru că în curând un bebeluș își va face apariția. Mama fetei este însărcinată.
Alina Costache
13 iul. 2024, 17:01
Diana Maria, fata ucisă de urs la Bușteni, urma să aibă un frățior. Mama ei este însărcinată

Familia Dianei Maria era în culmea fericirii, până la tragedia de zilele trecute. Mama Dianei este însărcinată și o anunțase pe fată că urmează să aibă un frățior sau o surioară, potrivit BZI. 

Părinții Dianei erau separați, fiecare alegând să-și refacă viața. Mama ei aflase în urmă cu ceva timp că este însărcinată, iar bucuria era imensă. Din păcate, deși așteaptă cu sufletul la gură venirea pe lume a bebelușului, femeia e distrusă de durere, după ce sâmbătă și-a condus fiica cea mare pe ultimul drum.

Mama Dianei a avertizat-o să nu urce pe munte

„La 10:45 am vorbit cu ea, după care, de la ora 17:00, am tot încercat să dau de ea. Ea îmi răspundea mereu la telefon, nu exista zi în care să nu-mi răspundă la primul mesaj sau apel. Când am văzut că nu răspunde, mi-am dat seama că ceva nu este în regulă, că s-a întâmplat ceva.

I-am spus că sunt prăpăstii, că sunt multe lucruri periculoase. I-am zis: ‘Dia, dacă te duci, eu o să stau panicată, dacă nu vei avea semnal în munte?’ Ea mi-a spus să nu mă mai panichez, că nu se va întâmpla nimic”, a spus mama Dianei.

Diana Maria a fost înmormântată

Momente înfiorătoare, astăzi, în satul Cârlig din Iași. Diana Maria Cazacu a fost condusă pe ultimul drum. Fata de 19 ani a fost înmormântată în satul natal, acolo unde a crescut și de unde a plecat să-și facă o viață mai bună.

Familia, prietenii, colegii și toți cei care au cunoscut-o și au iubit-o au venit să-și ia adio de la ea. Sicriul cu trupul neînsuflețit a fost înconjurat de flori albe. Diana Maria era un copil bun, un elev bun și visa să ajungă sus.

Toți cei care au venit la înmormântare au plâns și s-au declarat îndurerați de tragedia care a avut loc. Mama fetei s-a ținut cu greu pe picioare, fiind distrusă de durere. Și-a luat adio de la fiica ei, promițându-i că se va ruga pentru ea, potrivit BZI.

Din păcate, drumul ei pe această lume s-a încheiat brusc, după ce a fost atacată de urs pe un traseu montan, pe Jepii Mici, în Bușteni.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Top 10 cele mai sănătoase alimente din lume. Ele îți asigură aportul de vitamine de care ai nevoie
Fanatik.ro
Cum a reacționat Ștefan Târnovanu, după ce a fost tras pe linie moartă la FCSB. Dezvăluiri din vestiar: „Toți îl susțin pe Matei Popa”
Capital.ro
Doliu în televiziune. Marele actor a murit. Lumea l-a iubit enorm și nu va fi uitat niciodată
Playtech.ro
Cod galben de vânt și ninsori viscolite în mai multe județe. Vremea se răcește accentuat până luni
Adevarul
Dezbatere aprinsă despre „legarea de glie” a medicilor. „Oare nu era corect să vă faceți studiile în țara în care doreați să emigrați?”
wowbiz.ro
Imagini cumplite de la priveghiul familiei moarte în accidentul din Iași! Diana va fi înmormântată ținându-și fetița în brațe: „Dacă te-ar fi cunoscut părinții tăi…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Au apărut primele imagini de la înmormântarea afaceristului Sorin Iacob, a soției și bebelușului lor. Cei trei au fost înhumați împreună
iamsport.ro
Cristi Chivu, făcut praf de legendarul Alessandro Del Piero după declarațiile făcute de antrenorul lui Inter
MediaFlux
Cum arată și cu ce se ocupă fiul Mihaelei Rădulescu la 21 de ani. Ayan seamănă izbitor cu mama lui
stirilekanald.ro
VIDEO Tentativă de răpire în supermarket! Fetița de un an și jumătate a fost smulsă de lângă mama ei
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat