Diana Șoșoacă, prezentă la Ambasada Rusiei, la doar două zile de la obținerea mandatului de europarlamentar

După ce a fost aleasă europarlamentar, Diana Șoșoacă nu a stat pe gânduri și a făcut un gest neașteptat. Senatoarea SOS a mers la Ambasada Rusiei
Alina Costache
12 iun. 2024, 13:49
Diana Șoșoacă, prezentă la Ambasada Rusiei, la doar două zile de la obținerea mandatului de europarlamentar

Mândră că a reușit să devină europarlamentar, Diana Șoșoacă nu a stat pe gânduri și a mers într-o vizită la Ambasada Rusiei din București. Nu este pentru prima oară când președinta formațiuni SOS merge la misiunea diplomatică a Moscovei din România.

Potrivit imaginilor obținute de Realitatea, Șoșoacă a fost însoțită de Petre Răcănel, președintele Federației Societatea Civilă Românească. De fiecare dată când a avut ocazia, senatoarea SOS a transmis mesaje din care reiese că susține Rusia. De exemplu, aceasta a declarat că războiul din Ucraina continuă din cauza Occidentului, nu din cauza lui Vladimir Putin.

Citește și: Reacţie a IGPR după ce Diana Şoşoacă s-a filmat pe o motocicletă a Poliţiei Rutiere. Agentul vlogger Valer Kovacs, de la Poliţia Autostrăzi, anchetat

Diana Șoșoacă, mandat de europarlamentar

Prin intermediul voturilor din Diaspora, SOS România a reușit să obțină două mandate din cele 33 ale României pentru Parlamentul European. Scorul obținut de partidul lui Șoșoacă a fost de 50,4%, suficient pentru ca primele două nume de pe listă, Diana Ivanovici Șoșoacă și Luis Lazarus, să obțină un scaun la Bruxelles.

Citește și: Alegeri Europarlamentare 2024. Diana Șoșoacă și Lazarus intră în Parlamentul European! Ce se întâmplă cu celelalte partide 

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Radu sau Aioani? Sfaturi de la fostul mare portar al României înainte de marele meci cu Turcia
Capital.ro
Călin Georgescu anunță marea schimbare în România: Am câștigat. Lucrurile nu vor rămâne așa!
Playtech.ro
Ce drepturi ai dacă ești concediat. Cum te protejează legea și ce poți face
Adevarul
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două milenii. Unde s-au aflat cele mai mari zăcăminte
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
iamsport.ro
Familia unei legende dinamoviste ar putea deveni acționar la gruparea din SuperLiga: ”Poate fiul meu o să investească”
MediaFlux
O dronă a explodat în Tulcea! Primele imagini video
stirilekanald.ro
VIDEO România - Turcia, meciul calificării la Cupa Mondială 2026, azi la ora 19.00. Schimbare de ultim moment, anunțată de Mircea Lucescu
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj