Dinamo a fost spulberată în Antalya. A pierdut cu scorul de 7-1!

Dinamo Bucureşti a fost învinsă, vineri, cu scorul de 7-1, de reprezentativa de tineret a Danemarcei, în cel de-al patrulea meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Turcia.

23 ian. 2015, 17:35

Dinamo Bucureşti a pierdut cu 7-1 împotriva naţionalei de tineret a Danemarcei, într-o partida amicală disputată vineri la Belek, în cadrul stagiului de pregătire în Turcia. La pauză scorul a fost egal, 1-1. Pe parcursul reprizei a doua  antrenorul Mihai Teja i-a introdus în teren şi pe jucătorii care au evoluat mai puţin în stagiul de pregătire în Antalya.

Golul echipei Dinamo a fost marcat de Nicolae Grigore, în minutul 39.

Antrenorul Mihai Teja a trimis în teren următorii jucători: Marc – Bărboianu, Durimel (46 Dudea), Nedelcearu (83 Krausz), S. Filip (14 A. Radu) – Boubacar (61 I. Şerban), N. Grigore (46 Elhamed) – V. Lazăr (46 Patrick Petre), M. Alexe, D. Rotariu (68 Tircoveanu) – Bilinski (59 Henrique).

În precedentele trei partide amicale, Dinamo a pierdut, scor 1-3, cu Bursaspor şi scor 1-3 cu Guangzhou R&F şi a învins, cu scorul de 1-0, pe FC Erzgebirge Aue.