Dinamo – CSMS Iaşi 0-0 în etapa a 20-a din Liga I. VEZI CLASAMENTUL

Dinamo și CSMS Iași au terminat la egalitate, joi, partida din "Ștefan cel Mare", scor 0-0.

03 dec. 2015, 20:43

Dinamo și CSMS Iași au oferit un meci echilibrat, fără ocazii importante însă. Partida a fost întreruptă de arbitrul Iulian Călin în minutul 33, din cauza scandărilor xenofobe ale fanilor lui Dinamo. Aceștia au strigat mai mult de cinci minute expresii xenofobe, apoi au fost avertizați la stație să nu continue. Fanii nu au respectat cerința așa că „centralul” a trimis ambele echipe la cabine pentru 10 minute.

Cele două echipe au revenit pe gazon și au reluat meciul după această perioadă de avertizare.

Dinamo rămîne pe locul 4 după acest meci, cu 34 de puncte. Etapa viitoare va juca la Ploiești, cu Petrolul. CSMS Iași este pe 8, cu 27 de puncte, la egalitate cu CSU Craiova.