Dinamo – Gaz Metan 1-1 în etapa a 6-a din LIGA I. Vezi CLASAMENTUL

Dinamo și Gaz Metan Mediaș au remizat în Ștefan cel Mare, scor 1-1, în etapa a 6-a a Ligii I.

26 aug. 2016, 19:58

Meciul a fost întrerupt timp de câteva minute din cauza suporterilor lui Dinamo, care au avut scandări rasiste. Centralul Andrei Chivulete a permis în cele din urmă reluarea partidei, iar Ionel Dănciulescu s-a dus și a discutat cu suporterii dinamoviști.

Dinamo a deschis scorul după un sfert de oră de joc, prin Vali Lazăr, care a primit o pasă excelentă de la Rotariu și a marcat în poarta goală după ce l-a driblat pe portarul medieșenilor. Llullaku a restabilit egalitatea pe tabelă cu cinci minute înainte de pauză, când a profitat de o greșeală a lui Romera și a șutat din interiorul careului și l-a învins pe Brănescu.

Dinamo – Gaz Metan 1-1 (1-1)

Lazăr 14 / Llullaku 40 VIDEO

DINAMO: Brănescu – Romera, Nedelcearu, Mevlja, Olteanu – Hanca (78 D. Popa), Busuladzic, Palic – Rotariu, Gnohere, Val. Lazăr (85 P. Petre).

GAZ METAN: Greab – Creţu, Trtovac, Susnjar, Romeo – Zaharia, Cristea – Al. Munteanu (83D.  Lupu), Danci, Llullaku (89 Buzean) – Axente (59 Gavra).

Tot vineri, Concordia – Chiajna- CSMS Poli Iaşi 0-0.