DINAMO – PANDURII 1-3. Gorjenii, în FINALA CUPEI LIGII

DINAMO - PANDURII 1-3. Pandurii s-au calificat, marţi, în finala Cupei Ligii, după ce s-a impus pe terenul lui Dinamo, 3-1, într-un meci retur din semifinale. În tur, gorjenii au câştigat cu 2-1.

10 mart. 2015, 18:23

DINAMO – PANDURII 1-3. Pandurii au dat lovitura în „Groapă”. Matulevicius a deschis scorul în minutul 65 din penalty, iar Pleaşcă a făcut 2-0 în minutul 71. Dinamo a redus din diferenţă după un gol superb al lui Grozav, în minutul 82, din lovitură liberă, iar Răduţ a înscris golul de 3-1, în minutul 89, după ce a profitat de o gafă uriaşă a lui Grigore.

Pandurii s-au calificat în finala Cupei Ligii, unde cel mai probabil va întîlni Steaua, care a cîştigat turul cu Astra, scor 3-0. Returul Astra – Steaua va avea loc, miercuri, de la ora 19:00.

Dinamo: Naumovski – Fai (Rotariu 67), Nedelcearu (Marc 85), Bunoza, S. Filip – Matei, N. Grigore, Elhamed, Lazăr (Grozav 57) – Bilinski, M. Niculae.

Pandurii: Gliwa – Unguruşan, Cordoş, Vasiljevic, Momcilovic – P. Anton, Pintilii – Răduţ, Nistor (Eric 85), Nicoară (Pleaşcă 69)- M. Roman (Matulevicius 34).