Doi italieni, snopiţi în bătaie de interlopi în centrul oraşului Deva VIDEO

Scene şocante în centrul oraşului Deva. Doi italieni au fost călcaţi în picioare la propriu de interlopi. Atacul sângeros a pornit pe terasa unei gelatarii deţinute de un italian. O femeie a fost luată la palme de unul dintre interlopi, iar italianul a sărit să o apere şi atunci a început bătaia.
Romania TV
01 sept. 2015, 05:51
Doi italieni, snopiţi în bătaie de interlopi în centrul oraşului Deva VIDEO

Scena de agresiune l-a avut în rolul principal pe Raul Locsei, zis „Unguru”, un bărbat din Deva, cunoscut în lumea interlopă a urbei, scrie mesagerulhunedorean.ro. Acesta, împreună cu un amic de-al său, zis „Miheţ”, i-a snopit în bătaie pe doi bărbaţi, de origine italiană şi au agresat alte trei persoane, printre care două femei, sub ochii copiilor acestora şi în văzul a zeci de oameni.

„Stăteam la terasa localului (Gelateria «Amore Mio» -n.n., în foto), împreună cu alţi prieteni şi copiii lor în momentul în care Locsei s-a apropiat şi i-a tras o palmă unei fete de la masă. Nu am putut sta pasivi şi am intervenit în apărarea fetei, eu şi prietenul meu Massimo Scarpelini, cerându-i explicaţii pentru acel gest. Moment în care Locsei l-a chemat pe prietenul lui, un bărbat foarte masiv şi au sărit împreună la bătaie. Cel mai tare a fost lovit Massimo, pe care l-au pus jos şi l-au bătut cu picioarele, i-au spart ochelarii, i-au rupt hainele de pe el. Nici când era căzut jos şi copiii strigau speriaţi nu s-au oprit din lovituri. Este inadmisibil să se întâmple aşa ceva în văzul atâtor oameni. Am pus o afacere pe picioare aici, am investit bani mulţi şi nu pot admite ca un bătăuş să-şi bată joc de munca mea”, spune Paolo Olmino, proprietarul localului.

Bătaie ca în filme pe o terasă din Brăila

Pe lângă loviturile primite şi mai multe bunuri distruse, italienii susţin că au fost înjuraţi ca la uşa cortului de cei doi agresori. În urma bătăii, Massimo Scarpelini s-a simţit rău, acesta fiind transportat la spital, în stare de semi-conştienţă de un echipaj SMURD. Bărbatul a fost consultat de către medici, care au constatat că are lovituri în zona capului, gâtului şi membrelor, aplicându-i tratamentul corespunzător.

La faţa locului s-au deplasat trei echipaje de poliţişti, care au stat de vorbă cu victimele, dar şi cu Raul Locsei, pe care l-au prins la oarecare distanţă de locul agresiunii. După o discuţie cu oamenii legii, Locsei a fost lăsat să plece, după ce a mai adresat câteva replici victimelor, de faţă cu oamenii legii.

Potrivit IPJ Hunedoara, cei doi agresori au fost sancţionaţi în lipsă cu amenzi de 500 şi 1.000 de lei pentru tulburarea liniştii publice, poliţiştii întocmind dosar penal pentru lovire şi alte violenţe. 

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
„Riscăm să murim cu toții”. Situație fără precedent din cauza Ebola. În Congo, mai rău ca-n perioada Covid. Teoria conspirației care a luat amploare
Capital.ro
 Maghiarii îi dau dreptate lui Traian Băsescu. Riscuri directe pentru Nicușor Dan: A arătat unde e pericolul
Playtech.ro
Cât este pensia de handicap pentru gradul 1 sau 2 în 2026. Sumele actualizate la zi
Adevarul
De ce evită tot mai mulți români să vorbească cu vecinii și cum a dispărut ideea de comunitate
wowbiz.ro
Răsturnare de situație în cazul crimei din Bihor! Tatăl Alisiei a făcut publice ultimele mesaje ale adolescentei ucise: „Nu mă lasă în pace”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ionuț, un tânăr de 22 de ani din Prahova, este căutat de polițiști după ce a plecat de acasă și nu s-a mai întors
iamsport.ro
”A zis că retrogradează și a plecat”. Prunea s-a dezlănțuit la adresa unui antrenor român: ”Bă, băiatule, eu nu te-aș mai lua niciodată! Cum să pleci când arde casa?!”
MediaFlux
Horoscop 27 mai. Ziua în care revin emoții și persoane din trecut. Zodiile care azi riscă să piardă tot
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi