DOLIU ÎN POLITICĂ. Mihai Stepanescu a murit. Fostul primar al Reşiţei s-a stins la numai 55 de ani

Fostul primar al municipiului Reşiţa timp de şapte ani, Mihai Stepanescu, s-a stins din viaţă la numai 55 de ani, în noaptea de vineri spre sâmbătă, din cauza unei boli necruţătoare, au declarat, pentru AGERPRES, apropiaţi ai familiei acestuia.
Romania TV
25 ian. 2020, 10:22
DOLIU ÎN POLITICĂ. Mihai Stepanescu a murit. Fostul primar al Reşiţei s-a stins la numai 55 de ani

Fostul primar al municipiului Reşiţa timp de şapte ani, Mihai Stepanescu, s-a stins din viaţă la numai 55 de ani, în noaptea de vineri spre sâmbătă, la 5.05, din cauza unei boli necruţătoare, au declarat, pentru AGERPRES, apropiaţi ai familiei acestuia.

Mihai Stepanescu, de profesie inginer silvic, a ocupat mai multe funcţii, de la şef de ocol silvic, până la director al Direcţiei Silvice Reşiţa. În 2008 a fost ales primar al Reşiţei ca independent. Al doilea mandat l-a obţinut în 2012 candidând din partea PSD.

El a condus Organizaţia Municipală Reşiţa a PSD şi a fost şi prim-vicepreşedinte al organizaţiei judeţene a PSD Caraş-Severin. Al doilea mandat de primar nu l-a dus până la capăt, fiind suspendat în 2015 din cauza unui dosar penal, cu două capete de acuzare de luare de mită, în 2016 fiind condamnat definitiv de către Curtea de Apel Timişoara.

Mihai Stepanescu ar fi împlinit 55 de ani în luna martie. El a decedat la un spital din Timişoara.

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
O asistentă de 23 de ani a fost găsită moartă în timpul turei, într-un spital privat din Constanța. Tânăra abia venise la serviciu
Fanatik.ro
Ce rutină are Horia Tecău, la 5 ani de la retragerea din tenis. Obiceiul pe care-l păstrează încă din copilărie
Capital.ro
Decizie pentru asociațiile de proprietari. Înalta Curte a schimbat legea. Cum se calculează dobânda pentru pagube
Playtech.ro
Ce verifică examinatorul la examenul pentru permisul de conducere: detaliile care te lasă pieton
Adevarul
Moartea lui Jeffrey Epstein, anunțată pe un forum de discuții cu 38 de minute înainte de anunțul oficial. FBI caută de peste șase ani autorul postării
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă la granița României! O dronă rusească a pătruns în spațiul aerian românesc, la nord de Sulina
iamsport.ro
Dinamovistul nelipsit de la meciurile ”câinilor” a ajuns să lucreze într-o fabrică din Anglia după ce a fost arestat de DIICOT: ”Acolo se injecta carnea cu steroizi”
MediaFlux
Oficialul român care l-a sfidat pe Putin, chiar la Moscova. Gestul făcut pe un pod din Rusia
stirilekanald.ro
(P) Importanța farmacistului în alegerile informate pentru sănătatea inimii
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj