Doliu în presă. „Vali de la machiaj” a murit la 44 de ani: „Acum este un INGER și ne veghează pe toți din ceruri”

"Vali de la machiaj" a murit la 44 de ani. Valentina Petre, cunoscută ca și make-up artist în televiziune, a fost diagnosticată cu o boală cruntă și a făcut tot posibilul să rămână alături de familia ei. Tot calvarul a început la doi ani și jumătate după ce a devenit mamă a doua oară.
Alina Costache
09 ian. 2024, 22:01
Doliu în presă.
"Vali de la machiaj" a murit la 44 de ani

„Vali de la machiaj” a murit la 44 de ani, din cauza cancerului la col uterin. A făcut zeci de investigații și a îndurat dureri cumplite pentru a se însănătoși și pentru a se întoarce sănătoasă acasă, la copiii ei. Însă, Dumnezeu a avut alte planuri pentru ea.

Citește și: Valentina Petre suferă de cancer şi are nevoie de ajutorul nostru. Carmen Brumă: E genul de om care ți se lipește de suflet

„Vali de la machiaj” a murit la 44 de ani

Din păcate, Valentina s-a stins din viață, lăsând orfani doi copii. Soțul make-up artistei a fost cel care a făcut anunțul trist pe rețelele sociale.

Doresc sa va multumesc din suflet tuturor celor care ne-au sustinut si au fost alaturi de noi in toata aceasta perioada delicata prin care a trecut Valentina Petre .

Din nefericire si cu durere in suflet va spun ca Vali este un INGER si ne vegheaza pe toti din ceruri! Trupul neinsufletit va fi depus la capela de la Cimitirul Pantelimon II , incepand cu data de 10.01.2024, dupa pranz„, este mesajul transmis de soțul make-up artistei.

Drama Valentinei Petre a început în urmă cu un an jumătate, când a ajuns de urgență la spital, cu dureri cumplite în zona șoldului stâng. După mai multe investigații, medicii au descoperit că femeia suferă de o boală cumplită: cancer de col uterin.

Diagnosticul a căzut ca un trăsnet peste cunoscutul make-up artist din televiziune și peste familia ei, care au acceptat cu greu situația. Cu toate acestea, Valentina nu a renunțat și a luptat cu toate forțele ei.

Am aflat că soția mea suferă de o boală atât de gravă în urma unui RMN făcut la Urgență, pentru că avea dureri insuportabile în zona sacrală a articulației șoldului stâng. Când am aflat diagnosticul am încremenit la propriu.

Nu am știut cum să reacționez. A fost o perioadă extrem de grea pentru toată familia. Nu puteam să acceptăm ceea ce ni se întâmplă„, povestea Alexandru, soțul Valentinei, pentru Asociația „Salvează o inimă”.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
România, în stare de urgență energetică! Cum ar putea fi afectați milioane de români! Vor exploda facturile?
Fanatik.ro
Fabulos! FCSB, într-un top select la nivel european. Interul lui Cristi Chivu e pe podium!
Capital.ro
Reguli pentru buletine din august 2026. Cine mai poate obține cartea de identitate clasică și cât costă noul document
Playtech.ro
Poți depăși o mașină de Poliție care circulă încet? Ce spune Codul Rutier
Adevarul
Eclipsa din 12 august: orașul european cu cea mai lungă totalitate și zonele vizibile din România
wowbiz.ro
Durere fără margini după moartea Raisei, fetița de 9 ani ucisă în accidentul de la Cluj. Mesajul sfâșietor al mamei sale: „Te iubim…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Raisa este fetița care și-a pierdut viața în tragedia rutieră din Cluj! Mama acesteia este sfâșiată de durere: „Te iubim, Raisuca noastră!”
iamsport.ro
Invitat de Banciu și Naum să comenteze Turul Franței, Călinescu l-a distrus pe Tucă în direct: ”Nu a mai existat punct de întoarcere de atunci!”
MediaFlux
Anunț de la Casa de Pensii privind recuperarea banilor din contribuțiile CASS! Pensionarii nu trebuie să depună cereri
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România