Doliu la Dinamo: un jucător legendar a murit la doar 39 de ani. A jucat şi pentru echipa naţională a României

Doru Ghimeş, fost voleibalist la Dinamo, Arcada Galaţi şi Tomis Constanţa, a murit la doar 39 de ani. Originar din Constanța, Doru Ghimeș a jucat pe postul de libero și a făcut parte și din lotul echipei naționale a României.
Filip Stan
23 sept. 2022, 15:54
Doliu la Dinamo: un jucător legendar a murit la doar 39 de ani. A jucat şi pentru echipa naţională a României
Doliu la Dinamo: un jucător legendar a murit la doar 39 de ani. A jucat şi pentru echipa naţională a României

Doliu la Dinamo: un jucător legendar a murit la doar 39 de ani.  „Cu mare durere anunţăm trecerea în nefiinţă, la doar 39 de ani, a lui Doru Ghimeş, fost component al echipelor Arcada Galaţi, Dinamo, Ştiinţa Bacău, „U” Cluj, CSM Câmpia Turzii, Tomis Constanţa şi TuB Bocholt (Germania), acolo unde a jucat până în această vară pe postul care l-a consacrat, cel de libero. De asemenea, a făcut parte din lotul echipei naţionale”, a anunţat FR Volei.

Tragedie în familia fotbalistului Alin Şeroni. Mama sa a murit de septicemie după ce a călcat într-un cui!

Originar din Constanţa, Doru Ghimeş a fost unul dintre cei mai compleţi voleibalişti ai generaţiei sale, îmbinând perfect prestaţiile excepţionale din voleiul de sală cu cele din voleiul pe plajă, acolo unde a cucerit de mai multe ori titlul naţional, dar a câştigat şi multe alte turnee interne sau internaţionale. „Dar el nu a fost doar un sportiv exemplar, ci şi un om de o calitate extraordinară, mereu cu zâmbetul pe buze, gata să sară în ajutorul oricui avea nevoie, tată a doi copii pe care îi iubea ca pe ochii din cap şi cărora le dedica tot timpul liber. Sincere condoleanţe familiei îndoliate! Dumnezeu să-l odihnească în linişte şi pace!”, menţionează FR Volei.

Campionul olimpic Gheorghe Berceanu, supranumit „Hercule al României”, a murit după un infarct

„Multă putere familiei și celor care i-au fost apropiați. Constănțeanul Doru Ghimeș și fostul jucător al Constanței ne-a părăsit mult prea devreme. Condoleanțe familiei!”, este mesajul transmis de CSM Constanța Volei.

DailyBusiness
Laureatul Nobel Joseph Stiglitz spune că inteligența artificială nu doar că îți poate lua locul de muncă, dar va face clasa „tech bro” și mai bogată
Spynews
Panică în Dubai! O dronă a lovit un zgârie-nori. Imagini terifiante
Fanatik.ro
Fosta soție a lui Claudiu Niculescu, imagine de senzație. Blondina a încins imaginația bărbaților
Capital.ro
Legăturile controversate ale lui Călin Georgescu. Înregistrarea apărută online: Mi-a zis că el e susținut de foștii ofițeri
Playtech.ro
Parbrize sau parbrizuri, care este varianta de plural corectă? Greșeala pe care mulți români o fac fără să știe
Adevarul
Ce țări europene pot fi lovite de dronele și rachetele iraniene dacă Iranul ar ataca Europa. Care este cel mai mare risc
wowbiz.ro
Motivul pentru care colegii din trupa Holograf nu își vor lua rămas-bun de la Mugurel Vrabete la Sala Palatului! Gestul emoționant pe care l-a făcut soția lui Romeo Dediu la priveghi | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Durere fără margini în Constanța. O fetiță de 5 ani și-a pierdut viața după ce casa în care se afla a fost cuprinsă de foc. Mama și fratele ei sunt în stare gravă
iamsport.ro
Sorin Cârțu l-a făcut praf pe fostul conducător din fotbalul românesc: ”Din cauza fraierului s-a stricat tot!”
MediaFlux
Theo Rose a vorbit despre plecarea de la Vocea României. Ce se întâmplă, de fapt, cu artista: „Am simțit că nu mai are sens să…”
stirilekanald.ro
A fost măcel! Sunt peste 600 de morți
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj