Dorel Fronea a fost retras, la cerere, de la conducerea Vămii

Dorel Fronea a fost retras, la cerere, de la conducerea Autorităţii Naţionale a Vămilor, după aproximativ un an de la numire, prin decizie a premierului Victor Ponta.
Romania TV
14 iun. 2013, 10:18
Dorel Fronea a fost retras, la cerere, de la conducerea Vămii

Dorel Fronea ocupa postul de vicepreşedinte, cu rang de subsecretar de stat, al Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală.

El a fost numit la conducerea Vămii în luna mai a anului trecut, după ce a lucrat ca director executiv la Direcţia Regională Vamală Bucureşti şi consilier al directorului Serviciului Vamal din Republica Moldova.

Astfel, Dorel Fronea a condus Direcţia Regionale Vamale Bucureşti în intervalul septembrie 2005- septembrie 2007, ulterior fiind numit secretar general la Ministerul Justiţiei, ca urmare a rezultatului obţinut de acesta la concursul desfăşurat pentru ocuparea funcţiei.

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Scandal uriaș în showbiz! Fiica unei cântărețe din România ar fi fost jefuită de rude în Anglia. A intervenit poliția
Fanatik.ro
Mihaela Rădulescu a răbufnit la 8 luni de la moartea lui Felix Baumgartner: ”Mi-au împachetat lucrurile ca pe niște gunoaie”
Capital.ro
Regulă la bloc. Asociațiile de proprietari nu mai pot spune „nu”. Ce obligații apar chiar dacă nu sunt scrise clar în lege
Playtech.ro
Motivul pentru care zborurile din București sunt mai scumpe decât cele din capitalele alăturate. Diferențele de preț sunt însemnate
Adevarul
„Nu mă duc eu de bună voie”. Un interlop căutat de cinci ani, după ce a desfigurat un tânăr, face live-uri pe TikTok
wowbiz.ro
Lângă cine a apărut Codruța Filip după ce Valentin Sanfira și-a refăcut viața sentimentală. Fotografiile au stârnit reacții în rândul fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Edi Iordănescu a dezvăluit ”informațiile primite pe surse” înaintea eliminării României de la Euro 2024: ”Nu le puteam proba”
MediaFlux
Tradiții în Miercurea Luminată. Cum putem evita „nunta șoarecilor” în casa noastră
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj