Dosar penal pe numele pilotului de raliu Vali Porcişteanu, acuzat de fosta soţie că a lovit-o intenţionat cu maşina

Cunoscutul pilot de raliu Vali Porcişteanu este acuzat de fosta soţie că ar fi lovit-o intenţionat cu maşina. Femeia a cerut ajutor la 112, iar poliţiştii au deschis un dosar penal.
Alina Costache
07 iul. 2021, 15:31
Dosar penal pe numele pilotului de raliu Vali Porcişteanu, acuzat de fosta soţie că a lovit-o intenţionat cu maşina

Dosar penal pe numele pilotului de raliu Vali Porcişteanu. IPJ Argeş anunţă, printr-un comunicat, că pilotul de 38 de ani ar fi accidentat-o pe fosta soție, de 29 de ani, în momentul în care ar fi plecat de pe loc, dintr-o parcare, în timp ce femeia se afla lângă autoturismul ce avea ușa din spate deschisă.

Vali Porcişteanu şi-a accidentat fosta soţie cu maşina

Surse ePiteşti susţin că Vali ieşise la plimbare cu copilul şi se afla la volan, în zona parcării, în momentul în care s-a întânit cu fosta soţie. Aceasta s-a oprit lângă autoturism ca să stea de vorbă cu copilul, portiera fiind deschisă. Femeia mai era însoţită de o persoană care l-a observat pe Vali iritat, însă nu a dat importanţă situaţiei decât în momentul în care acesta a demarat şi şi-ar fi lovit fosta soţie cu roata.

Citeste si Bătaie cruntă între o fată şi un băiat la un liceu din Tecuci, filmată de o colegă. Poliţia a deschis dosar penal

În urma informațiilor apărute în spațiul public, referitoare la un accident rutier produs pe raza municipiului Pitești, în care a fost implicat un cunoscut sportiv, vă comunicăm următoarele:

În cursul serii de 06 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliție Municipiului Pitești au fost sesizați, prin SNUAU 112, cu privire la faptul că, o femeie a fost rănită, în urma unui eveniment rutier, petrecut pe raza municipiului Pitești. 

La fața locului s-au deplasat polițiștii Biroului Rutier Pitești, care, în urma cercetărilor, au stabilit că un bărbat de 38 de ani, ar fi accidentat-o pe fosta soție, de 29 de ani, în momentul în care ar fi plecat de pe loc, dintr-o parcare, în timp ce femeia se afla lângă autoturismul ce avea ușa din spate deschisă.

În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar verificările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a petrecut și luarea măsurilor legale care se impun„, se arată într-o informare a Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Argeş.

Citeste si Bătaie cu scaune la o terasă din centrul Timișoarei, între două clanuri de romi. Scandalagiii au fugit până a ajuns Poliţia. VIDEO

Porcişteanu a declarat că nu a fost nimic intenţionat.@

„Aparent nu s-a intamplat nimic, se pare ca nu are nici o contuzie, nici un os rupt. Nu stiu exact daca a prins-o cumva roata sau daca a inscenat ea toata nebunia asta ca de cand suntem in conflict incearca tot felul de scene de genul asta pentru defaimare si probabil ca asta a fost un nou episod”, a declarat Valentin Porcişteanu.

Valentin Porcișteanu s-a căsătorit cu Ana în anul 2017 iar după puțin timp a venit pe lume și fiica lor. Cei doi au divorțat de curând și au dus o luptă acerbă în instanță pentru custodia fetiței.

Poliția face cercetări pentru vătămare corporală din culpă.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
După ce a contestat “Legea Novak” la CCR, Nicușor Dan a plecat din România și s-a întâlnit cu celebrul fotbalist român: „O resursă neprețuită”. Foto
Capital.ro
Impozit pe apartamente. Schimbare radicală de la 1 ianuarie 2026. Românii care vor plăti cu până la 750% mai mult
Playtech.ro
Curentul se scumpește din ianuarie 2026. Calcul: cât vei plăti pentru 100 kWh
Adevarul
Avertisment dur de la London School of Economics. România e pe drumul dintre „trogloditismul intelectual” și prăbușirea iminentă
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Dani Mocanu și fratele său rămân în Italia. Instanța a amânat hotărârea privind extrădarea acestora în România
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Data expirării va fi scoasă de pe produsele alimentare din România. Ce trebuie să știe cumpărătorii
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”