Două tiruri s-au ciocnit pe DN7, în Vâlcea. Un şofer a rămas încarcerat

Două persoane au fost rănite şi transportate la spital, în urma unui accident produs vineri pe DN7, în localitatea vâlceană Budeşti. Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Vâlcea au anunţat că în tamponare au fost implicate două autotrenuri şi un autoturism.
Ionela Marcu
04 oct. 2019, 10:35
Două tiruri s-au ciocnit pe DN7, în Vâlcea. Un şofer a rămas încarcerat

Cele două victime sunt şoferii TIR-urilor, pentru scoaterea unuia dintre ei din autovehicul fiind nevoie de intervenţia echipajului de descarcerare. „Patru persoane au fost implicate în accident. Una dintre victime, şoferul unuia dintre autotrenuri, a fost încarcerată, fiind scoasă de echipajul de descarcerare conştientă. A fost predată unui echipaj de la SAJ şi transportată la spital. La spital a fost transportat şi celălalt şofer de TIR, iar victimele din autoturism – două femei, au primit asistenţă medicală la locul accidentului„, au precizat reprezentanţii ISU.

Purtătorul de cuvânt al IPJ Vâlcea, Cătălin Udrea, a transmis că accidentul s-a produs după ce şoferul unuia dintre cele două autotrenuri, din cauza vitezei, ar fi pierdut controlul volanului într-o curbă, lovind un autoturism şi celălalt TIR, care circulau din sens opus. „Conducătorul unui autotren, cetăţean bulgar, în timp ce se deplasa pe direcţia Piteşti – Râmnicu Vâlcea, într-o curbă la dreapta nu ar fi adaptat viteza la condiţiile de drum, respectiv carosabil umed, a pătruns pe sensul opus de mers şi a intrat în coliziune cu un autoturism şi un autotren, ce circulau regulamentar pe sensul Râmnicu Vâlcea – Piteşti. Conducătorul auto bulgar ar fi cel rănit grav„, a declarat reprezentantul IPJ Vâlcea.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Scandal fără precedent în SuperLiga: “Au vrut sa mă bată! M-au făcut nebun și m-au aruncat ca pe o măsea stricată”
Capital.ro
Urmează suspendarea lui Nicușor Dan? Scenariul care aruncă scena politică în aer: Ilie Bolojan va fi următorul președinte al României
Playtech.ro
Lista actualizată a țărilor afectate de hantavirus în 2026. Unde circulă cele mai periculoase tulpini și ce risc de infectare există
Adevarul
Val de reacții la mesajul angajatei care lucrează de pe plajă. „O zi normală și productivă de lucru, într-un decor neobișnuit”
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Ioan Isaiu înainte să moară: ,,Urmează o injecție”
iamsport.ro
Tudorel Stoica: ”Pensia mea? Mi-e rușine să spun”. Câți bani încasează lunar legenda Stelei
MediaFlux
Putin anunță sfârșitul războiului din Ucraina. Când ar vrea sa se întâlnească cu Zelenski
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi