Dr. Alexandru Rogobete, despre speranțele sistemului medical din România: „Să mergi mai departe cu optimism și să te TRANSFORMI, alături de oamenii din jurul tău”

Dr. Alexandru Rogobete a fost prezent la Congresul Național de Anestezie, ocazie cu care a vorbit despre speranțele pe care le nutrește pentru viitorul sistemului medical din România.
Filip Stan
19 mai 2024, 13:47
Dr. Alexandru Rogobete, despre speranțele sistemului medical din România: „Să mergi mai departe cu optimism și să te TRANSFORMI, alături de oamenii din jurul tău”
Dr. Alexandru Rogobete, despre speranțele sistemului medical din România: „Să mergi mai departe cu optimism și să te TRANSFORMI, alături de oamenii din jurul tău”

Dr. Alexandru Rogobete a participat la Congresul Național de Anestezie și a împărtășit perspectivele sale despre viitorul sistemului medical din România.

„Anaesthesia Rocks! Am participat pentru a 12-a oarǎ la Congresul Național de Anestezie! Prieteni, colegi, mentori, modele, amintiri, TRECUT, PREZENT, VIITOR … într-un cuvânt EMOȚIE! M-am întors pentru câteva zile acolo unde am apǎrut, crescut și învǎțat!

Primele pagini le-am parcurs împreună cu colegii de la ATI Timișoara. Într-un salon cu multe paturi și nenumărate probleme, într-un sistem care nu îți putea oferi nici măcar un set de mănuși sterile, la un anumit moment, pe care atât eu cât și colegii mei le cumpăram în fiecare dimineață înainte de gardă. Poate, dacă mă uit în urmă, găsesc și în acest moment o însemnătate legată de DECIZIA mea ulterioară de a tranzita către sectorul managementului medical.

Citește și: SUPER-OFERTĂ la Kaufland! Cele mai iubite produse vor fi disponibile la un preț de vis. Cozile vor fi kilometrice

Zilele astea am înțeles ceva … am înțeles cǎ ORICE este POSIBIL doar dacǎ crezi cu adevǎrat! Am înțeles cǎ este o chestiune de DECIZIE!
Am înțeles ca uneori trebuie să iei lucrurile așa cum vin, să uiți că există acel ”nu se poate”, care ne-a ținut pe loc atât de mult timp, să mergi mai departe cu optimism și să te TRANSFORMI, alături de oamenii din jurul tău în vectori, în purtători de optimism și încredere … și sǎ CREZI! Sǎ CREZI în POVESTE! Sǎnǎtate pentru OAMENI!”, a scris Alexandru Rogobete pe pagina sa de Facebook.

Citește și: Investiții record în spitalele din Moldova sub guvernarea PSD. Vești excelente pentru români

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Marian Ceaușescu, în tribune la FCSB – FC Botoșani: „Borfașilor, dați, bă, banii înapoi”
Capital.ro
700 de lei în plus la pensie. Instanța obligă Casa de Pensii să emită o nouă decizie de recalculare a pensiei
Playtech.ro
Turcia a mărit drastic amenzile rutiere în 2026. Ce trebuie să știe românii care merg cu mașina
Adevarul
Noi dezvăluiri despre viața ascunsă a cuplului Macron. Brigitte Macron, „foarte geloasă“ pe femeile „prădătoare” din jurul președintelui
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Andreea Micu, o tânără interpretă de muzică populară, s-a stins din viață la doar 17 ani. Artistei i s-a făcut rău înainte de un spectacol: ,,Andreea noastră nu mai cântă”
iamsport.ro
A rostit numele antrenorului care ar urma să îl înlocuiască pe Baciu la FCSB: ”El va sta doar la baraj”
MediaFlux
Ce se întâmplă cu pensiile românilor. Avertisment privind veniturile seniorilor: Sistemul public de pensii nu va mai fi capabil să facă față plăților de pensii
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi