Dragnea, către Orban: PSD şi PNL nu au avut lună de miere, nici nu vor să aibă, nu se căsătoresc

Secretarul general al PSD, Liviu Dragnea, i-a replicat, luni, deputatului liberal Luduvoc Orban, care spune că luna de miere dintre PNL şi PSD s-a terminat, arătând că cele două partide nu au avut niciodată lună de miere şi nici nu vor să aibă, pentru că nu se căsătoresc.
Romania TV
25 feb. 2013, 12:40
Dragnea, către Orban: PSD şi PNL nu au avut lună de miere, nici nu vor să aibă, nu se căsătoresc

„În ceea ce priveşte luna de miere, noi nu am avut niciodată lună de miere, noi nu am fost în prag de căsătorie şi după ce ne-am căsătorit am fost în luna de miere. Nici 2011, nici 2012 nu au fost foarte fericiţi pentru cei din PSD şi PNL. (…) Noi am avut muncă foarte multă şi nici nu am avut o viaţă foarte uşoară şi fericită, deci nu am avut lună de miere şi nici nu vrem să avem lună de miere pentru că nu ne căsătorim”, a spus Dragnea.

El a arătat, totodată, că PNL nu este vioara a doua în Guvern, aşa cum crede Ludovic Orban.

„Este prim-ministrul PSD, domnul Victor Ponta, dar miniştrii PNL au responsabilităţi foarte clare, suficiente, iar în Guvern suntem o echipă care nu prea mai ţine cont de partidele din care provenim, este o echipă a Guvernului României”, a comentat Dragnea.

Deputatul Ludovic Orban a declarat, sâmbătă, la Congresul PNL, referindu-se la relaţia dintre PNL şi PSD, că „luna de miere s-a terminat” şi că mireasa nu poate fi mulţumită dacă în locul unui naş integru mirele alege ca naş pe Gabriel Oprea sau pe Traian Băsescu.

„Dacă îi promiţi unei femei, la căsătorie, că se va oficia căsătoria la Primăria Capitalei şi o duci la Primăria Sectorului 5, dacă îi promiţi că vei oficia slujba religioasă la Mănăstirea Caşin, dar o duci la o biserică din periferie, dacă îi promiţi că o treci pragul, dar nu o treci pragul în braţe şi îi dai un brânci când intră în casă (…) vă garantez că mireasa nu se simte prea bine”, a spus Orban.

Deputatul PNL a arătat că, de asemenea, mireasa va fi nemulţumită dacă în locul unor naşi integri, mirele îi aduce naşi ca Gabriel Oprea şi Traian Băsescu.

Ludovic Orban a criticat pactul semnat de premierul Victor Ponta cu preşedintele Traian Băsescu, declarându-şi speranţa că a fost o scăpare.

DailyBusiness
Republica Moldova avansează spre aderarea la UE. Au fost deschise noi capitole de negociere
Spynews
Ce a pățit Gabriela Cristea în urma tratamentului pentru slăbit pe care l-a urmat. Prezentatoarea TV a pus punctul pe „i”
Fanatik.ro
Ce au pățit doi suporteri spanioli înainte de meciul naționalei lor de la Cupa Mondială. Au fost găsiți în lacrimi la intrarea în stadion
Capital.ro
DNSC avertizează asupra unui nou val de atacuri cibernetice. Mesaje false cu amenzi și probleme la sistemul ANCPI
Playtech.ro
Harta salariilor din România. Unde se câștigă cel mai bine în țară. Domeniile cu salarii de peste 13.000 de lei și cele cu cele mai mici venituri
Adevarul
Tot mai mulți români cer băncilor înapoi comisioanele și dobânzile. Cum îți poți recupera banii fără proces
wowbiz.ro
Cum arată fiul Mădălinei Manole la 17 ani! Fratele regretatei artiste a publicat o fotografie în premieră cu Petru Mircea Jr.
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Prima reacție a lui Nicușor Dan, după ce un român a sfârșit în clădirea cuprinsă de foc, din centrul Bruxellesului
iamsport.ro
Radu Banciu, uluit de un fotbalist din SuperLiga: ”Genial! Cel mai mare din istorie”
MediaFlux
Anunțul Rusiei privind un posibil atac în țările baltice. Omul lui Putin dezvăluie strategia Moscovei
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?