Drama CAMPIOANELOR olimpice. Cătălina Ponor: Medaliile de AUR de la Atena au COCLIT

Au trecut 10 ani de la momentul în care echipa de gimnastică feminină a României cucerea aurul la Olimpiada de la Atena, iar acum, la un deceniu de la eveniment, gimnastele noastră trăiesc un şoc. Medaliile pe care le-au primit atunci s-au înnegrit.
Alina Costache
25 iun. 2014, 18:22
Drama CAMPIOANELOR olimpice. Cătălina Ponor: Medaliile de AUR de la Atena au COCLIT

Cătălina Ponor a câştigat trei medalii de aur la Olimpiada de la Atena, naţionala de fete a României devenea campioană olimpică pe echipe, iar Monica Roşu devenea campioană olimpică la sărituri.

La 10 ani de la acel moment ancheta reporterilor wowbiz.ro scoate la iveală faptul că făuritorii medaliilor de aur şi-au bătut joc de sportivi, oferindu-le acestora nişte obiecte care astăzi s-au înnegrit. „Mi-aş fi dorit să arate impecabil. E munca mea de ani de zile şi mi-aş fi dorit să o păstrez intactă. Toate medaliile din Grecia au coclit! Măcar de-ar părea murdare…îmi pare foarte rău de ele. Mama a fost cea care şi-a dat seama. Ea avea grijă de ele cât timp eu am fost plecată în cantonament. Mi-a spus că cele de la Olimpiadă au coclit şi s-au făcut urâte.

Când am ajuns casă, am rămas şocată. Am înţeles că şi fostele mele colege au medaliile coclite. Chiar şi cele de la canotaj au păţit la fel„, a povestit Catalin Ponor, la Ştirile Kanal D.

Citeşte şi Catalina Ponor, anunţ SURPRIZĂ despre NUNTA cu Tommy Ramos

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
"Regele TikTok-ului", dezbrăcat în plină stradă! Alin Borcan a purtat doar o pereche de bikini
Fanatik.ro
Ei sunt cei doi jucători-cheie care i-ar putea aduce titlul Universității Craiova: „Când îi ai în formă, echipa merge”
Capital.ro
Motorina se scumpește din nou. Ce prețuri afișează benzinăriile vineri, 15 mai
Playtech.ro
Fructul pe care oamenii plătesc şi 30 de euro pe bucata a ajuns în România. Un timişorean face bani frumoşi cu afacerea inedită
Adevarul
Orașul din România desemnat „Destinația Anului 2026” și lider la turism urban: ierarhie surpriză în clasament
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
S-a stins din viață Marin Andrei, fostul portar care a scris istorie pentru Steaua, Dinamo și Rapid!
iamsport.ro
”Cine e nesimțit? Varga sau Pancu?” O altă față a conflictului de la CFR Cluj
MediaFlux
15 mai, Sfântul Pahomie cel Mare. Rugăciune specială în sărbătoarea cu cruce neagră
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi