Dumitru Dragomir: „Am avut coronavirus. A fost groaznic!”. Câţi oameni ar fi infectat fostul şef al LPF

Dumitru Dragomir, fostul preşedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, susţine că a fost infectat cu noul coronavirus încă de anul trecut, cu mult timp înainte de declanşarea pandemiei de COVID-19.
Filip Stan
13 apr. 2020, 12:44
Dumitru Dragomir:

Dumitru Dragomir, 73 de ani, a mărturisit că ar fi contractat virusul în Italia şi că, la rândul său, şi-ar fi infectat întreaga familie.

„Nu îmi este frică, pentru că l-am avut anul trecut. Foarte rău am fost anul trecut, am fost internat în spital şi sigur simptomele de coronavirus. Nu m-am testat, dar am avut simptomele astea şi am fost internat în spital. Două săptămâni groaznice. Nu aveam aer, mă sufocam, foarte nasol”, a spus Dumitru Dragomir pentru Telekom Sport.

Marius Şumudică e convins că a fost infectat cu COVID-19. „Am avut simptomele de care zic epidemiologii”

„Am venit cu el de afară. Cred că tot din Italia. Nevasta mea a făcut o formă uşoară. Dar toţi au fost contaminaţi. Şi nepoţii şi copiii”, a mai precizat fostul şef al LPF, care a confirmat că a avut probleme la plămâni, febră, dureri în gât şi şi-a pierdut gustul.

Dumitru Dragomir se protejează acum pentru a evita o reinfectare: „Mă dezinfectez pe mâini din oră în oră, telefonul la fel, masca nu o dau jos absolut deloc, vin pe jos de acasă, prin marginea parcului. Aş putea să stau în casă, dar sunt încă tânăr, în putere şi vreau să fac de aşa natură încât nepoţii mei să muncească mai puţin”.

DailyBusiness
CCR: Pensiile speciale ale magistraților vor fi reduse
Spynews
Olga Verbițchi s-a căsătorit! Imagini emoționante de la cununia civilă
Fanatik.ro
Liberalul care și-a petrecut ziua de naștere cu Ilie Bolojan, trecut penal. Cum a scăpat Mircea Roșca, în 2024, alături de vărul său, de condamnare și de ce a fost anchetat
Capital.ro
Lege la bloc în România. Proprietarii au interzis chiar în propria locuință. Se obține acord de la vecini și Asociația de Proprietari
Playtech.ro
Cât de complicat este să cumperi o casă în Italia? Gabriela Cristea a explicat tot procesul, ce costuri sunt și care sunt actele necesare
Adevarul
„Voi deranja interese mari”. Un alt primar din România anunță interzicerea păcănelelor din oraș: „Îmi asum această decizie”
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident șocant în Sibiu: Un copil de 11 ani s-a urcat la volan și a strivit-o pe mama lui de un zid
iamsport.ro
”Trăiesc ca noi în epoca lui Ceaușescu!”. Țara importantă din Europa unde ”se moare de foame”. Banciu: ”Salariile sunt mai mari în București, e o catastrofă”
MediaFlux
Putin primește o lovitură din propria sa familie. Este rugat cu lacrimi în ochi să oprească războiul
stirilekanald.ro
Cum se calculează în 2026 impozitul pentru casă?
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat