Dumitru Iliescu, fostul şef al SPP, îl acuză pe Florian Coldea că a trădat ţara

Fostul şef al SPP, Dumitru Iliescu, îl acuză pe Florian Coldea că a trădat ţara, întrebându-l dacă a dispus monitorizarea unor şefi din Armata Română şi dacă au fost deschise dosare de siguranţă naţională pe numele acestora, scrie Mediafax.
Romania TV
09 apr. 2018, 09:16
Dumitru Iliescu, fostul şef al SPP, îl acuză pe Florian Coldea că a trădat ţara

„El, care A TRĂDAT România fără nicio reţinere, ne vorbeşte despre trădare, arată cu degetul către alţii, îi dojeneşte precum lupul moralist. (..) Am să-i pun doar câteva întrebări pe care un prieten m-a rugat să i le adresez: Pentru că tot ne vorbiţi de Iuda şi de trădare, poate ne spuneţi dacă aţi dispus monitorizarea complexă a ofiţerilor cu cele mai înalte funcţii în armată, pornind de la Şeful Statului Major General, şi continuând cu şefii statelor majore ale categoriilor de forţe armate, şi nu numai. Dacă i-aţi monitorizat pe aceştia şi pe cei cu funcţiile cele mai importante în celelalte structuri componente ale Sistemului Naţional de Apărare, poate ne spuneţi şi cum aţi valorificat informaţiile culese în acest mod, şi câte dosare pe siguranţă naţională s-au deschis la Parchetul General pe numele lor”, scrie Dumitru Iliescu pe Facebook.

„Poate faceţi precizări la solicitarea cui aţi început acest demers şi cui i-aţi transmis informaţiile respective. Suntem curioşi, în acelaşi timp, să ne spuneţi ce fel de informaţii aţi transmis reprezentanţilor partenerului nostru strategic, inclusiv în cadrul întâlnirilor foarte dese cu aceştia în vilele de protocol sau în alte obiective ale SRI, şi dacă, prin transmiterea acestora, a fost afectată în mod grav sau nu Siguranţa Naţională a României. Dacă nu vă mai amintiţi rugaţi-l pe domnul George Maior, şeful şi complicele dvs. să va ajute… Hotul strigă hoţii! Iuda ţipă că alţii au săvârşit trădarea”, mai scrie fostul şef SPP.

Fostul prim-adjunct al SRI, Florian Coldea, a făcut referire, după audierea în Comisia de Control al SRI de săptămâna trecută, la persoane care trădează interesele ţării, dând exemplu pilda lui Iuda.

„Unii, în mod vizibil, practică, astăzi, acelaşi lucru cu interesele statului român”, a spus

DailyBusiness
Cum putem evita o nouă explozie a prețurilor la energie. Anunțul de ultimă oră făcut de ministru
Spynews
Raluca Ropotan, despre relația cu tatăl ei, Stelian Ogică. Ce relație au, în prezent, cei doi: "Noi tot timpul..." 
Fanatik.ro
Cele patru zodii care dau de noroc și bani în perioada următoare. Astrele pregătesc pentru ele transformări majore
Capital.ro
Călin Georgescu, scos complet din joc cu un plan simplu. Florin Călinescu: Ca la dosarele lui Ion Iliescu
Playtech.ro
Tabel cu noile reguli pentru concediul medical și procentele de plată în funcție de boală
Adevarul
Cine este moldoveanul asociat cu mituirea șefilor ELCEN. Are afaceri cu LukOil, contracte cu statul și un palat de 6 milioane de euro în București
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Eşec al ungurilor în România. Planul pe care-l avea gigantul din Ungaria a picat
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
Se dau bani pentru femeile însărcinate. Despre ce sumă este vorba
Cancan.ro
Tânăra rănită de Toto Dumitrescu este sportivă! Ocupă locul 384 WTA
iamsport.ro
Prunea l-a DISTRUS pe fostul antrenor de la FCSB: 'Pe unde mai antrenează, prin Tanganica? Zici că a fost la Paris, vorbește el, pe bune?!'
MediaFlux
Anunțul Hidroelectrica pentru toți clienții. Ce se întâmplă cu facturile
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor